Wiadomości z Sosnowca

Wielki finał WOŚP ponownie w Sosnowcu

  • Dodano: 2019-01-07 09:00, aktualizacja: 2019-01-07 10:56

Początek stycznia to kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sosnowiec pomaga, a przy tym świetnie się bawi - ponownie także na antenie TVN.

SIEMA! Sosnowiec gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W trakcie wielkiego finału, który w tym roku odbędzie się już 13 stycznia, tradycyjnie już bawimy się w hali widowiskowo-sportowej przy Braci Mieroszewskich oraz na Górce Środulskiej.

Nie mam żadnych wątpliwości, że warto organizować finał WOŚP w Sosnowcu. Każdego roku tłumy sosnowiczan i Zagłębiaków bawią się wspólnie, słuchając gwiazd muzyki, a przede wszystkim pomagając. Dlatego nie inaczej będzie w tym roku - mówi prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Celem 27. finału WOŚP będzie zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, dla placówek z oddziałami II oraz III referencyjności, czyli takich, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Takim szpitalem jest m.in. Sosnowiecki Szpital Miejski.

Sosnowiec partnerem WOŚP przy tworzeniu transmisji TV
Główne wydarzenia od godziny 15.30 przy Górce Środulskiej, gdzie na scenie pojawi się m.in. zespół Afromental i Pokahontaz. Kulminacją będzie niepowtarzalne światełko do nieba.

W 2019 roku Sosnowiec po raz kolejny został partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy tworzeniu transmisji telewizyjnej z 27. finału WOŚP. Będziemy jednym z 12 miast - obok Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Rzeszowa, Torunia, Białegostoku, Łodzi, Zielonej Góry i Duszników Zdroju. To oznacza, że sosnowieckie wydarzenia będą gościły, także live, na antenach stacji TVN, TTV i TVN24.

27. finał w Sosnowcu rozpocznie się w hali widowiskowo-sportowej przy Braci Mieroszewskich, już od godziny 10. Na miejscu mnóstwo atrakcji, m.in. wielkoorkiestrowa akademia udzielania pierwszej pomocy, pokazy i kursy.

Strefa zdrowia

- stałe punkty nauczania udzielania pierwszej pomocy,
- stoisko Szpitala Miejskiego - laboratorium medyczne dla najmłodszych,
- masaże, pomiary ciśnienia, pomiary wagi, wywiad pielęgniarski, wywiad stomatologiczny,
- nauka mycia zębów dla najmłodszych,
- konsultacje dietetyczne,
- konsultacje z kosmetyczką - pielęgnacja ciała, makijaż.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również