Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Rusza rewitalizacja linii kolejowej

  • Dodano: 2015-07-31 11:00

Rozpoczyna się remont torów kolejowych między stacjami Sosnowiec Główny i Sosnowiec-Dańdówka. Niestety prace wiążą się z wyłączeniem przejazdów przez tory w ciągu ulicy Ostrogórskiej oraz Dęblińskiej.

Przejazd przy Dęblińskiej łączący centrum Sosnowca z osiedlem Naftowa będzie zamknięty od 31 lipca do 1 sierpnia oraz 17 i 18 sierpnia. Z kolei przejazd przy Ostrogórskiej łączący Sosnowiec z Mysłowicami będzie nieczynny w 29 i 30 lipca oraz 20 i 21 sierpnia. Dobra wiadomość jest taka, że we wszystkich przypadkach przejazdy będą nieczynne w godzinach od 22.00 do 6.00.

Objazdy obowiązywać będą nie tylko kierowców samochodów ale i autobusy. Linia nr 55 do ul. Naftowej pojedzie przez ul. Jagiellońską, a linie nr 26, 106 i 150 pojadą do Modrzejowa ul. Mikołajczyka.

Wykonawcą prac na zlecenie PKP PLK jest CTL Service Sp. z o.o. z Sosnowca. Całość zadania będzie kosztować 26,2 mln zł. Wszystkie prace mają zakończyć się do listopada 2015 roku. W czasie trwania remontu, na odcinku Katowice – Sosnowiec Dańdówka zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.