Wiadomości z Sosnowca

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zaprasza Prezydenta RP

  • Dodano: 2019-07-16 07:15, aktualizacja: 2019-07-16 07:29

Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca oficjalnie zaprosił Prezydenta RP Andrzeja Dudę do ponownej wizyty w Sosnowcu.

W piśmie skierowanym na ręce Prezydenta RP 12 lipca napisał.

Zapraszam Pana do ponownej wizyty w Sosnowcu. Chciałbym, abyśmy mieli okazję do wspólnej rozmowy, ale zależy mi także na pokazaniu naszego miasta. Chciałbym, aby zobaczył je Pan nie tylko przejeżdżając przez nie do miejsca docelowego, ale poznał – zarówno to, jak się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat, jak wykorzystujemy środki zewnętrzne, także te rządowe, ale też, aby mógł się Pan zapoznać z problemami, z jakimi się mierzymy i z potrzebami, które ma Sosnowiec i całe Zagłębie Dąbrowskie.

Prezydent Sosnowca wskazuje możliwy termin wizyty na 8 września, jednak z przyjemnością będzie gościł prezydenta Polski w każdym innym dogodnym dla niego czasie.

Doskonałym momentem na Pana wizytę byłoby oficjalne otwarcie Ronda „Gdańsk Miasto Wolności i Solidarności”, które jest planowane na 8 września 2019 roku. Oczywiście, zdaję sobie sprawę z napiętego kalendarza Pana Prezydenta, dlatego wspomniana uroczystość to jedynie jedna z propozycji. Zapraszamy Pana w dowolnym terminie, abyśmy wspólnie, ponad jakimikolwiek politycznymi podziałami, mogli się spotkać, porozmawiać, a przede wszystkim, aby mógł się Pan spotkać z mieszkańcami naszego miasta i Zagłębia Dąbrowskiego. Jako prezydent Sosnowca zobowiązuję się do zapewnienia Panu i Pana delegacji miejsca i odpowiedniej organizacji, aby miał Pan okazję poznać Sosnowiczan, wsłuchać się w ich problemy i zobaczyć miasto, a także Zagłębie. Wierzę, że znajdzie Pan czas na wizytę. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź.

Pismo do pobrania - kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również