Wiadomości z Sosnowca

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Chorzowa i Sosnowca

  • Dodano: 2019-07-09 07:45, aktualizacja: 2019-07-09 08:29

Wizyta głowy państwa rozpoczęła się w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie.

Prezydent, razem z marszałkiem Województwa Śląskiego Jakubem Chełstowskim, posadzili Dąb Powstań Śląskich. Powstania i obchody stulecia ich wybuchu były głównym akcentem wizyty Prezydenta RP w regionie.

„Zależy mi na tym, byśmy uczcili te wydarzenia godnie, bo to niezwykły dar, jaki mieszkańcy Śląska dali Rzeczypospolitej, która powróciła na mapy świata. Tu jest wielki i silny rytm wolności. Jestem dumny ze zmieniającego się Śląska, który łączy etos pracy z rozwijającą się, nowoczesną gospodarką” – podkreślał Prezydent RP Andrzej Duda.

Andrzej Duda zapowiedział również, że w tym roku, główne obchody Święta Wojska Polskiego i tradycyjna defilada wojskowa, odbędą się w Katowicach.W spotkaniach z prezydentem uczestniczyli również wicemarszałkowie Wojciech Kałuża i Dariusz Starzycki oraz członek Zarządu Beata Białowąs.

„To wielki zaszczyt przywitać Prezydenta w naszym województwie. Dziękujemy za to, że Pan Prezydent objął patronatem obchody stulecia wybuchu Powstań Śląskich i wspiera nas w realizacji tego ważnego wyzwania. Chcemy uczcić pamięć ludzi, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę i sprawić, by pamięć o ich heroicznej walce trafiła do świadomości wszystkich rodaków” – mówił marszałek Jakub Chełstowski.

Kolejnym punktem wizyty w regionie było spotkanie Prezydenta z mieszkańcami Sosnowca, które odbyło się na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Dla wszystkich przybyłych strażacy przygotowali atrakcje z okazji Dnia Otwartego w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2019”. Prezydent podkreślił, że mieszkańcy Zagłębia mieli swój istotny udział w Powstaniach Śląskich i od zawsze walczyli o wolność Ojczyzny.

„Nie wiadomo, czy Powstania Śląskie zakończyłyby się sukcesem, gdyby nie wsparcie ludności Zagłębia. Powstanie trwało krótko, ale osiągnęło ważny cel, sprawa polskości Śląska wybrzmiała w całym świecie. To ziemia, na której żyją ludzie przywiązani do polskości, do tradycji, dlatego wierzę, że to będzie wspólna zagłębiowsko-śląska defilada” – podkreślał Andrzej Duda, nawiązując do tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego w Katowicach.

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami Chorzowa i Sosnowca

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Sosnowiczanin

    Szkoda, że nie pokazano snajperów strzegących PAD w Sosnowcu.Czyżby obawa, że przypomni się zamzch na Chruszczowa 50 lat temu?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.