Wiadomości z Sosnowca

Pogawędka z sosnowieckimi działkowcami i seniorami o bezpieczeństwie

  • Dodano: 2023-04-21 07:45, aktualizacja: 2023-04-21 08:00

Dzielnicowi z tutejszego Komisariatu III uczestniczyli w zeszłym tygodniu w spotkaniu z działkowcami w ramach realizowanego programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Zebranie odbyło się na terenie ogródków działkowych Zagórze przy ulicy Paderewskiego.

Bezpieczeństwo na działkach

13 kwietnia tego roku, na terenie ogródków działkowych „Zagórze” przy ulicy Paderewskiego w Sosnowcu odbyło się zebranie działkowców, w którym uczestniczyli również dzielnicowi z tutejszego Komisariatu III – st.asp. Małgorzata Mikitiuk, mł.asp. Damian Goniewicz oraz sierż. Natalia Molenda. W trakcie spotkania mundurowi poruszyli z uczestnikami zagadnienia związane z bezpieczeństwem seniorów i ostrzegli ich przed oszustami, wykorzystującymi różne metody – np. „na wnuczka”, „na policjanta”, by wzbudzić ich zaufanie, a następnie ich okraść. Pouczyli, w jaki sposób należy się zachowywać w tego typu sytuacjach i na co zwracać uwagę, aby nie paść ofiarą przestępstwa.

Przestrzegli, aby zachować szczególną ostrożność wobec obcych osób i nie wpuszczać ich na teren swojego ogródka działkowego, a także do mieszkań. Dzielnicowi przekazali również działkowiczom informacje, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z ogródków działkowych, a także jak prawidłowo zabezpieczyć mienie znajdujące się na ich terenie, aby nie padło łupem złodziei. Spotkanie było także doskonałą okazją do przedstawienia uczestnikom, w jaki sposób funkcjonują aplikacje „Moja Komenda” oraz „Śląski Dzielnicowy”, które ułatwiają kontakt między mieszkańcami a dzielnicowymi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również