Wiadomości z Sosnowca

KULTURA DOSTĘPNA – seanse w kinach Helios!

  • Dodano: 2021-11-03 12:00

W przypadku tytułów prezentowanych widzom w ramach projektu Kultura Dostępna sprawa jest niezwykle prosta – wystarczy zarezerwować sobie w kalendarzu czwartek z myślą o najlepszych polskich produkcjach i wizycie w kinie Helios. Wszystkie obrazy bez wątpienia warte są wielkiego ekranu! Zatem czas otworzyć kalendarz i obok dat zapisać ważne hasła – tytuły poszczególnych propozycji.

"Tony Halik"

4 listopada na ekranach Heliosa zaprezentowany zostanie dokument „Tony Halik”. Jak na wytrawnego gawędziarza przystało, lubił publicznie podkoloryzować to i owo. Film przynosi próbę rozwikłania fenomenu podróżnika, który dzięki swej charyzmie i pasji przez długie lata konsekwentnie tworzył w opowieściach samego siebie.

"Wyszyński – zemsta czy przebaczenie"

Tydzień później, 11 listopada, widzowie zobaczą refleksyjny dramat „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Wojenna rzeczywistość stanowi dla niego walkę o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak wybaczać w wojennej codzienności? Oto pytanie głównego bohatera, zwracającego się do Źródła swego powołania. 

"Teściowie"

18 listopada w ramach projektu zaprezentowana zostanie komedia „Teściowie”. Motyw nietypowego wesela, nieuniknionych konfrontacji, zderzenie dwóch światów, a w centrum zdarzeń Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna oraz Adam Woronowicz – mariaż idealny i rewelacyjne preludium do uronienia niejednej łzy... ze śmiechu!

"Żużel"

25 listopada, na ekranach Heliosa zagości natomiast wciągający dramat „Żużel” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. Czy zakochany w prędkości i motocyklach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość? 

Seanse w ramach Kultury Dostępnej wyświetlane są w każdy czwartek o godz. 13:00 oraz 18:00. Projekt jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.kulturadostepna.pl oraz www.helios.pl/kultura_dostepna.

              

Google NewsSubskrybuj Sosnowiecki.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również