Wiadomości z Sosnowca

Dzień Otwarty w ZUS

  • Dodano: 2011-05-17 11:15

W środę 25 maja obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza na Dzień Otwarty adresowany właśnie do osób niepełnosprawnych. Do akcji włącza się także sosnowiecki oddział ZUS. Dzień Otwarty odbędzie się tutaj w Sali Obsługi Klientów w godzinach od 9:00 do 14:00.

 

Głównym celem akcji jest upowszechnianie informacji o prawach osób niepełnosprawnych w takich obszarach, jak: ubezpieczenia społeczne, rehabilitacja zawodowa i społeczna, czy też aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych. W tym celu na zainteresowanych będą czekały zespoły ekspertów z ZUS, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowego Urzędu Pracy. Przygotowane zostaną również informatory dla osób niepełnosprawnych opracowane przez ZUS i PFRON.

 

"Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych" będzie jak zwykle odbywał się we wszystkich oddziałach ZUS w całym kraju. Przy specjalnych stoiskach eksperckich będzie można uzyskać informacje z zakresu świadczeń z ubezpieczeń społecznych, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji leczniczej w ramach prewencji rentowej. Będzie można również uzyskać informacje, jak otworzyć własną działalność gospodarczą, a przedstawiciele Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaprezentują wszystkim zainteresowanym, jakie są możliwości otrzymania dofinansowania z PFRON.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.