Wiadomości z Sosnowca

Dzielnicowi rozmawiali z mieszkańcami o cyberprzemocy

  • Dodano: 2023-11-02 10:00

W ubiegły czwartek dzielnicowi z sosnowieckiej „dwójki” spotkali się z mieszkańcami na debacie zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 17 w Sosnowcu. W trakcie spotkania poruszono temat cyberprzemocy oraz zagrożeń, z jakimi możemy mieć do czynienia w sieci.

Dzielnicowi z sosnowieckiej „dwójki” w ubiegły czwartek zorganizowali na terenie Szkoły Podstawowej nr 17 debatę społeczną. W spotkaniu uczestniczył również Zastępca Komendanta Komisariatu II w Sosnowcu, podinsp. Aleksander Opiełka oraz Oficer Prasowy – asp. Katarzyna Cypel-Dąbrowska. 

Głównym tematem spotkania była cyberprzemoc

Mundurowi nakreślili również, na co należy uważać korzystając z internetu, aby nie paść ofiarą oszustów. Przedstawili, jakie zagrożenia czyhają w sieci na dorosłych, młodzież oraz dzieci. Sporo uwagi poświęcili cyberprzemocy i hejtowi. Policjanci przekazali uczestnikom, w jaki sposób chronić się przed tego typu przestępstwami. 

Mundurowi zachęcali do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda i Śląski Dzielnicowy. Przedstawili również swoje plany priorytetowe i najważniejsze założenia obowiązującej formuły swojej pracy „Dzielnicowy Bliżej Nas”. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również