Wiadomości z Sosnowca

Dni Sosnowca z Wyższą Szkołą Medyczną w Sosnowcu

  • Dodano: 2013-06-12 12:15
Podczas tegorocznych Dni Sosnowca pogoda przyszykowała słoneczną niespodziankę.
 
W związku z tym Park Sielecki wypełnił się licznie zgromadzonymi mieszkańcami Sosnowca i okolic. Spacerowicze wśród wielu atrakcji i koncertów mieli również okazję zdobyć wielce przydatne umiejętności, a w szczególności zapoznać się z aktualnymi wytycznymi dotyczącymi ratowania życia.
 
Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu podczas tegorocznych Dni Sosnowca wraz ze studentami kierunku Pielęgniarstwo i Ratownictwo medyczne prezentowała pokazy udzielania pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo – oddechowej. WSM postawiła sobie za cel, nauczyć jak największą liczbę osób ratowania życia. Osób chętnych nauczyć się prezentowanych czynności ratunkowych nie brakowało.
 
Po kilku tygodniach deszczu nareszcie wyszło słońce. Pogoda dopisała, tak więc mieszkańcy Sosnowca tłumnie przybyli do Parku Sieleckiego. Dla nas była to idealna okazja do pokazania, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy - opowiada Renata Folta studentka na kierunku Ratownictwo medyczne Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu, i dodaje - Na osoby pragnące nauczyć się udzielania pierwszej pomocy długo nie trzeba było czekać. Na początek kilka osób, ale gdy okazało się, że trening na fantomie nie jest taki trudny, chętnych osób ciągle przybywało. Uczyli się dzieci, osoby młodsze i starsze, kobiety i mężczyźni. Cieszę się, że mogliśmy się pochwalić umiejętnościami, które zdobywamy studiując w Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu.
 
Studenci Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu w większości już pracują, między innymi w placówkach ochrony zdrowia, jednostkach straży pożarnej, czy w Wojsku Polskim. Znają się doskonale na ratowaniu życia. Dlatego przybyłym na Dni Sosnowca mogli służyć fachowymi poradami i wiedzą jak, na co dzień nieść pomoc i jak nie bać się ratować ludzkie życie. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również