Wiadomości z Sosnowca

CKZiU w Sosnowcu gościło uczniów ze szkoły w Les Mureaux we Francji

  • Dodano: 2021-10-05 09:00

W dniach od 27 września do 1 października Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 w ramach projektu gościło uczniów ze szkoły w Les Mureaux we Francji.

 Praktyka czyni mistrza – Sosnowiec łączy młodych profesjonalistów

Pierwszego dnia, podczas  uroczystej, powitalnej obiadokolacji  wszyscy uczestnicy zostali zapoznani  z programem zajęć na najbliższe dni. We wtorek odbyły się pierwsze wspólne warsztaty, dotyczące obsługi ruchu turystycznego. Młodzież przedstawiła prezentacje multimedialne, popularyzujące atrakcje turystyczne  miasta i regionu, z którego przyjechała. Wszyscy doskonale  bawili się,  uczestnicząc w konkursach, które zostały przygotowane na to spotkanie.

Po południu grupa uczniów  odwiedziła katowicką  Strefę Kultury, gdzie zwiedzała Muzeum Śląskie.

W środę uczestnicy projektu wraz z opiekunami przygotowywali tradycyjne potrawy kuchni polskiej

Podsumowaniem zajęć była degustacja zrobionych dań. Również w środę odbyły się warsztaty z branży hotelarskiej. Zadaniem młodzieży było przygotowanie pokoju hotelowego dla gościa VIP. Wieczorem uczestnicy projektu spotkali się z władzami miasta.W sopotkaniu udział wzięli Joanna Sekuła- Senator RP, Zbigniew Byszewski - Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca,  Ewa Szota – Przewodnicząca Rady Miejskiej,  Anna Jedynak – Pełnomocnik ds. Funduszy Zewnętrznych i Polityki Społecznej, Michał Zając – Przewodniczący Komisji Oświaty. W następnym dniu na uczestników projektu czekały zajęcia z zakresu fotografii połączone z sesją fotograficzną. Wszystko odbywało się w profesjonalnym studiu fotograficznym. Dzień zakończył się  wycieczką do Krakowa.

Dzięki  udziałowi w projekcie „Praktyka czyni mistrza - Sosnowiec łączy młodych profesjonalistów” młodzież z Polski i Francji  wymieniła się swoimi doświadczeniami zawodowymi, a także poznała kulturę obu krajów.

Organizatorem projektu było Miasto Sosnowiec oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Grota Roweckiego 64.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również