Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Chciał przekupić policjantów

  • Dodano: 2012-07-24 14:15

Policjanci z Sosnowca zatrzymali 31-letniego mieszkańca tego miasta, który próbował ich przekupić.

Mężczyzna wręczył stróżom prawa po 100 złotych, aby ci puścili go i zapomnieli o sprawie. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Decyzją sosnowieckiej prokuratury zastosowano dozór policyjny dla 31 -letniego mieszkańca tego miasta. Podczas piątkowej interwencji przy ul. Sieleckiej w Sosnowcu około 16:00, policjanci zatrzymali agresywnego "młodzieńca" który od dłuższego czasu znęcał się nad swoją matką. To właśnie świadkowie postanowili przerwać milczenie i powiadomili policję o całym zajściu. Mundurowi wyczuli silną woń alkoholu od 31-latka ale ten odmówił badania na alkomacie. Jego postawa była cały czas mocno agresywna wobec policjantów. W drodze na izbę wytrzeźwień sosnowiczanin pomyślał, że będzie mógł się "dogadać" z policjantami i zaproponował im po 100 złotych, aby zapomnieli o sprawie. Łapówkarz natychmiast został zatrzymany.

Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. W sobotę przyznał się do zarzucanego mu czynu. Tylko za samo przestępstwo korupcyjne grozi mu do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.