Wiadomości z Sosnowca

35 tysięcy butelek w cztery miesiące. Automaty w Sosnowcu biją rekordy

  • Dodano: 2019-04-18 10:00

Tych, którzy nie wiedzą Urząd Miejski informuje, pozostałym przypomina, że w Sosnowcu trwa program zbiórki butelek PET przygotowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami. To wspólna inicjatywa MPGO i miasta. Wrzucając butelki do automatów wspierasz automatycznie sosnowiecki sport. Z każdej wrzuconej butelki na konto jednego z trzech sosnowieckich klubów trafia 10 groszy.

Zasada działania jest bardzo prosta. Każdy, kto wrzuca do automatu butelkę PET może przeznaczyć dziesięć groszy za każdą z butelek na jeden z trzech klubów sportowych grających pod szyldem Zagłębia Sosnowiec (hokej, koszykówka, piłka nożna). Wystarczy tylko nacisnąć przycisk przypisany do klubu, a środki trafią raz w roku na jego konto – wyjaśnia Arkadiusz Teodorowski, prezes zarządu MPGO Sp. z o. o w Sosnowcu.

Automaty znajdują się obecnie w budynku Urzędu Miejskiego przy Al. Zwycięstwa 20, na Stadionie Ludowym, w Szkole Podstawowej nr 36, na Stadionie Zimowym oraz w budynku pływalni przy ul. Bohaterów Monte Cassino 46a.

Na razie automatów jest pięć, ale już mogę powiedzieć, że kupimy kolejne dwa. Lokalizacja nie jest jeszcze znana - dodaje prezes MPGO.

Od początku roku w pięciu automatach znalazło się ponad 35 tys. butelek. Najwięcej, bo ponad 13 tys. trafiło do automatu mieszczącego się w budynku pływalni na Zagórzu.

Segregacja odpadów jest niezwykle istotna w dzisiejszym świecie. W dobie globalnego zanieczyszczenia środowiska ogromne znaczenie ma odzyskiwanie surowców wtórnych i ponowne ich przetwarzanie. Warto pamiętać, że zużycie tworzyw sztucznych rośnie z roku na rok. Tony plastiku zanieczyszczają planetę. Stanowi to ogromne zagrożenie dla zwierząt. Plastik rozkłada się nawet do 1000 lat, stąd ważna jest jego segregacja i powtórne wykorzystanie do produkcji opakowań, odzieży czy zabawek - podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Automaty do segregacji butelek PET zlokalizowane w Sosnowcu:

  1. Urząd Miejski w Sosnowcu, Aleja Zwycięstwa 20,
  2. Stadion Ludowy, ul. Kresowa 1,
  3. Szkoła Podstawowa nr 36, ul. Czołgistów 12,
  4. Stadion Zimowy,ul. Zamkowa 4,
  5. Pływalnia Kryta, ul. Bohaterów Monte Cassino 46a.

Butelki nie podlegają wymianie na środki finansowe

Oddanie butelek jest dobrowolne. Wrzucając butelkę do automatu osoba wrzucająca godzi się na wsparcie wybranego celu.

Wszelkie uwagi dot. działania automatów można zgłaszać mailowo: wrzucbutelke@mpgo.sosnowiec.pl

Automat do butelek PET

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również