Wiadomości z Sosnowca

3. Targi Rehabilitacji RehMedika

  • Dodano: 2011-03-01 09:15

Zapraszamy od 3 do 5 marca do Expo Silesia na trzecią edycję Targów Rehabilitacji RehMedika. Tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem transplantologii.


Już w pierwszych dniach marca, od 3-go do 5-go, w Expo Silesia w Sosnowcu odbędą się Targi Rehabilitacji RehMedika, których tegoroczna edycja przebiegać będzie pod hasłem transplantologii. Wydarzenie targowe obejmuje szeroką prezentację ofert z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, diagnostyki oraz medycyny ratunkowej. Oddzielną tematyką wystawy będzie również prezentacja ofert dla Seniorów i warsztaty z treningów pamięci czy wykorzystania Internetu przez osoby dojrzałe oraz konferencja na temat kondycji społecznej i zdrowotnej tej grupy.


Akcja TAK! dla Transplantologii organizowana wspólnie ze Stowarzyszeniem Transplantologii Serca "Koło" Zabrze jest głównym wydarzeniem towarzyszącym targom RehMedika. Jej cel to promowanie idei transplantologii i dotarcie do jak największej liczby osób z informacją o potrzebie wyrażania zgody na pobieranie narządów, a co za tym idzie przełamywanie stereotypów myślenia w tej kwestii. Uzupełnieniem akcji będzie specjalnie przygotowany panel dyskusyjny poświęcony tematyce transplantacji.


W ramach targów odbędzie się również konferencja pt. "Przebudzenie - Uśmiechnij się do mnie" organizowana przy współpracy z Fundacją Hearts World Wide. W konferencji wezmą udział lekarze, rehabilitanci, młodzież ze szkól medycznych, studenci, rodziny osób będących w śpiączce. Podczas dyskusji poruszone zostaną także zagadnienia związane z porażeniami mózgowymi, autyzmem oraz delfinoterapią.


Kolejną propozycją w programie targów RehMedika będzie konferencja ELAMED-u "Leczenie fizykalne ran" z udziałem przedstawicieli m. in.: Katedry i Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej SUM w Katowicach, Kliniki Chirurgii Ogólnej i Naczyń UM w Poznaniu i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz w Katowicach.


W tym samym terminie odbędą się także premierowe wydarzenia w kalendarzu Expo Silesia: wystawa dla Seniorów, połączona z Forum 60+ i konferencją "Czy jesteśmy gotowi na starość?", poświęcona kondycji społecznej i zdrowotnej ludzi dojrzałych. Na wystawie dla Seniorów pojawią się oferty firm branży medycznej, finansowej, ubezpieczeniowej, turystycznej i rozrywkowej. W targach wezmą również udział organizacje i stowarzyszenia seniorów, a na specjalnie przygotowanych panelach osoby starsze będą mogły dowiedzieć się m.in. jak bezpiecznie i efektywnie korzystać z Internetu podczas spotkania ABC Internetu dla "młodych duchem", jak ćwiczyć pamięć i jak aktywnie korzystać ze specjalnie przygotowywanych ofert dla tej grupy wiekowej.


Więcej informacji nt. targów można znaleźć na stronie: www.rehmedika.pl


Kontakt w sprawie targów:
Ludmiła Wołczuk - Menedżer Projektu
tel. kom. 510 031 698; e-mail: ludmila.wolczuk@exposilesia.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również