Wiadomości z Sosnowca

W Inferno pobili rekord Polski

  • Dodano: 2013-03-11 14:45

Stało się! 8 godzin intensywnej pracy Adama i gigantyczna ponad trzy metrowa rzeźba z lodu stanęła na dziedzińcu klubu Inferno.

Deszcz i dodatnia temperatura nie przeszkodziły artyście w osiągnięciu celu, a Dionizy Zejer z Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych oficjalnie potwierdził, że to największa tego typu konstrukcja w Polsce.

Pomysł ustanowienia Rekordu Polski pojawił się w lutym. Wówczas do zlokalizowanego przy ulicy Targowej 9 klubu Inferno przybył Adam Pieśniewski. Za pomocą piły mechanicznej i szlifierki wykonał lodową rzeźbę, oczarowując gości klubu. Stało się oczywiste, że taki talent trzeba wypromować.

Widząc jak Adam wyczarowuje lodowe arcydzieło wiedzieliśmy, że na jednym pokazie się nie skończy. Zaprosiliśmy więc Adama i po rozmowie doszliśmy do wniosku, że nie ma co czekać i jeszcze w tym roku trzeba w Sosnowcu stworzyć coś wielkiego. Pomysł – bijemy rekord Polski. Niecały miesiąc o pierwszego spotkania plan był gotowy, a na dziedzińcu klubu powstała gigantyczna rzeźba, a tym samym mamy pierwszy Rekord Polski w tej dyscyplinie. Na pewno nie poprzestaniemy tylko na tym i za rok spróbujemy go pobić – opowiada Radosław Oczkowicz, właściciel klubu Inferno.

Wyzwanie było ogromne zarówno dla Adama jak i organizatorów. W krótkim czasie trzeba było przebudować dziedziniec i lokal wszystko, aby mieszkańcy jak najdłużej mogli cieszyć się lodowym arcydziełem, a samo bicie rekordu było efektownym wydarzeniem specjalnie na dzień kobiet.

Chcieliśmy połączyć święto płci pięknej z naszym wydarzeniem. Nie było to proste. Setki godzin spędzonych na remontach, aranżacjach, montowaniu oświetlenia, nagłośnienia, przygotowanie strefy dla gości, sponsorów mieszkańców i sprowadzenie do Sosnowca 4 ton lodu, z których powstawało arcydzieło. Jesteśmy zawodowcami i robiliśmy nie jeden event, ale śmiało mogę przyznać, że to zadanie zapamiętamy na długo – zdradza Paweł Stępień z agencji artystycznej Golden System, która odpowiedzialna była za przygotowanie wydarzenia.

Prace zakończyły się w piątek rano, a już o godzinie 8 do Inferno przybyła pierwsza zaproszona gwiazda - Omenaa Mensah z ekipą Dzień Dobry TVN. Po nich pojawili się kolejni goście i mieszkańcy, którzy nie  mogli doczekać się pokazu. Adam Pieśniewski już wiedział, że tym razem wszystko musi się udać, a gdy do klubu przybył Dionizy Zejer z Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych rozpoczęło się bicie rekordu. Dokładnie o północy sędzia ogłosił nowy rekord Polski.

Jestem zmęczony, ale szczęśliwy. Wszystko poszło jak zakładałem i mam rekord – cieszył się Adam Pieśniewski, rzeźbiarz lodowy.

Sosnowiec dołączył do miast, w których ustanowiono Rekord Polski. Efektowna rzeźba przedstawiająca demona trzymającego ulatującego anioła przez kolejny tydzień stać będzie na dziedzińcu klubu przy Targowej 9.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do podziwiania lodowego arcydzieła. W zależności od pogody liczymy, że przez tydzień będzie można ją podziwiać. Lokal jest czynny całą dobę, więc nasze bramy zawsze są otwarte – zachęca Jędrzej Bogus, manager klubu Inferno.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również