Wiadomości z Sosnowca

To będzie ambitny rok! Budżet miasta na przyszły rok został przyjęty

  • Dodano: 2018-12-27 11:15

Sosnowiecka Rada Miejska bez głosu sprzeciwu przyjęła budżet miasta na 2019 rok zaproponowany przez Arkadiusza Chęcińskiego, prezydenta Sosnowca. Z 22 głosujących, 19 było za przyjęciem budżetu, a 3 radnych wstrzymało się od głosu.

Zbliżający się rok będzie niezwykle intensywny pod względem inwestycyjnym. Zmiany obejmą wiele dziedzin: komunikację, drogi, edukację, sport, rekreację oraz zdrowie – Stawiamy na zrównoważony rozwój, stąd kładziemy duży nacisk na równomierne rozwijanie naszego miasta. Zbliżający się rok będzie obfitował w wiele inwestycji – mówił radnym, Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Kierowców z pewnością ucieszy przebudowa DK94 z ulicą Długosza, która najpewniej ruszy wiosną 2019 roku. Zmiany na lepsze będzie można również obserwować w komunikacji tramwajowej. Bowiem wkrótce ruszy przebudowa torowiska w ulicy Będzińskiej. Tramwaje Śląskie chcą także, aby w przyszłym roku na dobre rozpoczęły się roboty przy wydłużeniu linii tramwajowej do Placu Papieskiego oraz przebudowa torów w ulicach 1 Maja, Andersa, Wojska Polskiego i Małachowskiego. Do czerwca przyszłego roku toczyć się będzie przebudowa kolejnego odcinka ulicy Grota-Roweckiego. W planach na przyszły rok jest także przebudowa ulicy Kukułek.

Sporo pracy czeka projektantów nad dokumentami dotyczącymi przebudowy skrzyżowań: Hubala-Dobrzańskiego/Zapolskiej/Gacka, Wileńska/Minerów, Lenartowicza/al. Paderewskiego, a także przy  pracach nad drogami łączącymi ulicę Sedlaka z Niepodległości oraz Czeladzką z Suchą. Do połowy 2019 roku miasto będzie miało również gotowy projekt na budowę nowego łącznika  z S1 w rejonie Dańdówki i Klimontowa.

Inwestycję w infrastrukturę zepnie przebudowa pięciu kolejnych przejść podziemnych oraz rozbudowa Sosnowieckiego Roweru Miejskiego.

Dużo dobrego będzie się działo w edukacji. Zakończy się rozbudowa dwóch Centrów Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a także termomodernizacja LO im. Emilii Plater. Z kolei przy SP nr 15 w Niwce powstanie długo oczekiwanie boisko. Przyszły rok to także ambitne plany związane z pracami nad uruchomieniem kolejnego oddziału Żłobka Miejskiego, który docelowo będzie mógł przyjąć 100 dzieci.

W budżecie są zabezpieczone pieniądze na przebudowę Egzotarium wraz z otaczającym Parkiem Fusińskiego, a także Parku Tysiąclecia w Milowicach. Z kolei w Kazimierzu Górniczym zakończy się przebudowa Muszelki oraz MDK Kazimierz. Najbliższe miesiące to także rozstrzygnięcie przetargu na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego. Zmiany czekają także obiekt sportowy przy ulicy Hubala-Dobrzańskiego, zakończy się też metamorfoza Stawików. W przyszłym roku powinniśmy poznać zmiany jakie przejdzie kryta pływalnia przy ulicy Żeromskiego oraz otwarty basen Sielecki.

Nie próżnują również Sosnowieckie Wodociągi, które zakończą prace w rejonie osiedla Bór oraz rozpoczną roboty wzdłuż ulicy Staszica, Okrzei, Chemicznej, Fabrycznej. Rozpocznie się także realizacja III etapu gospodarki wodno-kanalizacyjnej w okolicach Ostrów Górniczych. Zadanie obejmie m.in. ulice: Starzyńskiego, Metalową, Klubową, Górną, Juliuszowską, Gałczyńskiego, Orzeszkową, Limbową, Maczkowską. Planowana jest inwestycja w sieć wodociągową w ulicach 11 listopada, Śliwki, Czeladzka, Sucha, Baczyńskiego.


Źródło: UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również