Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiecki Klub Karate z kolejnymi medalami!

• Dodano: 2022-05-25 08:15, aktualizacja: 2022-05-25 08:30

Maj pod znakiem kolejnych medali dla zawodników Sosnowieckiego Klubu Karate. 14 maja w Krakowie odbyły się VIII Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin. Zawodnik SKK Jerzy Pryga reprezentował na tych zawodach Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. W kategorii kumite mężczyzn – 80 kg zdobył 3. miejsce, natomiast w kategorii kata przeszedł do rundy finałowej.

Kolejne medale trafiły do Sosnowca tydzień później!

21 maja w Boguszowie – Gorcach odbył się Turniej Karate Shinkyokushin o „Puchar na Chełmcu”. Tym razem dwóch zawodników zdobyło aż cztery medale! Wincenty Szczesio zdobył pierwsze miejsce w kata i pierwsze w kumite i tym samym dwa złote medale, a Florentyna Dadzibug wywalczyła złoto w kata i srebro w kumite. W międzynarodowym turnieju wzięło udział 270 zawodników z całej Polski.