Wiadomości z Sosnowca

Nagrody Miasta Sosnowiec rozdane

  • Dodano: 2013-04-11 14:15
Ośmioro sosnowiczan zostało wczoraj podczas gali w Teatrze Zagłębia uhonorowanych Nagrodami Miasta Sosnowca w dziedzinie kultury i sportu. Obejrzyj materiały filmowe TV Sosnowiec o nagrodzonych sportowcach TUTAJ i ludziach kultury TUTAJ.
 
 
W dziedzinie kultury nagrody otrzymali: profesor Marta Klimasara, wybitna perkusistka za całokształ twórczości, sosnowiecki poeta Karol Bajorowicz za najlepsze osiągnięcia w minionym roku, działający na niwie muzycznej i literackiej Marcin Babko za upowszechnianie kultury. Nagrodę Specjalną Miasta Sosnowca otrzymał profesor Zbigniew Białas za powieść "Korzeniec".
 
Wśród sportowców trenerem roku został wybrany Stanisłwa Szydło (tenis stołowy), a sportowcem Damian Wojtasik (siatkówka plażowa). Ponadto wyróżniono pływaka Arkadiusza Kulę i  mistrzynię świata w ju-jitsu Agnieszkę Bergier.
 
 
- Chciałbym podziękować wszystkim artystom i sportowcom za godne reprezentowanie naszego miasta zarówno w kraju jak i poza jego granicami - powiedział  podczas uroczystej Gali Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski. - Wyjątkowe osiągnięcia naszych laureatów zarówno w dziedzinie kultury jak i sportu zasługują na szczególne uznanie. Mamy świadomość  jak wiele poświęcenia i wysiłku trzeba włożyć aby  być najlepszym. Za to wszystko dziękujemy - dodał prezydent.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również