Wiadomości z Sosnowca

Klaudia Poszwa Wicemistrzynią Europy w Trójboju Siłowym

  • Dodano: 2018-11-30 09:45

Z wielką radością informujemy, że na odbywających się w dniach od 24 listopada do 2 grudnia Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym w Kownie pierwszy srebrny medal dla reprezentacji Polski wywalczyła 18-letnia Klaudia Poszwa.

Reprezentantka Polski to mieszkanka Sosnowca i wychowanka dąbrowskiego Stowarzyszenia Centrum Formy. Na Mistrzostwach Europy reprezentowała Polskę jako najmłodsza zawodniczka w kadrze.

Klaudia właśnie w trakcie pobytu na Litwie obchodziła swoje osiemnaste urodziny i zdobyciem medalu sprawiała sobie wspaniały prezent. Startująca w kategorii 47 kg reprezentantka Polski rozpoczęła fantastycznie swój występ w zawodach już w konkurencji przysiadów, gdzie w trzeciej próbie wstała ze sztangą ważącą 108 kg ustanawiając tym samym rekord Europy dla swojej grupy wiekowej.

W martwym ciągu nasza zawodniczka również zaprezentowała się wspaniale. W pierwszej próbie zaliczyła ciężar 127,5 kg, a w drugiej – 136 kg, dokonując udanego ataku na rekord Europy. Trzecia próba Klaudii w podniesieniu aż 145 kg niestety nie była już udana i ostatecznie nasza reprezentantka zdobyła drugie miejsce w zawodach w swojej kategorii wagowej.

Oprócz srebrnego medalu w trójboju, Klaudia zdobyła także złoty medal za przysiad i martwy ciąg oraz srebro za wyciskanie. Podczas zawodów zawodniczka ustanowiła również dwa rekordy Europy. Zdobycie przez Klaudię drugiego miejsca Mistrzostw Europy przyczyniło się także do zajęcia drugiego miejsca przez reprezentantki Polski w klasyfikacji drużynowej do lat 18.

Na pierwszym miejscu podium w zawodach znalazła się reprezentantka Rosji – Ekaterina Ageeva, natomiast zdobycie brązowego medalu stało się udziałem Polki, wychowanki klubu Wiking Starachowice – Nadii Famulskiej.

Gratulujemy Klaudii Poszwie zdobycia tak ważnego wyróżnienia i życzymy jej dalszych sportowych sukcesów!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Qwert

    Czyli zdobyła złoto. Ruski i tak na dopingu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również