Wiadomości z Sosnowca

Karatecy w ferie wygrali z mrozem

  • Dodano: 2012-02-17 10:30
Sukcesem zakończyła się wspólna akcja zagłębiowskich klubów karate Kyokushin. Pomimo dokuczliwych mrozów, ponad 100 osób regularnie uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach Zimowej Akademii Karate. W tym samym czasie, w Szczawnicy, grupa dąbrowskich karateków brała udział w Sportowym Obozie Zimowym, trenując karate i korzystając z idealnych warunków do jazdy na nartach i snowboardzie.
 
 
Formuła podziału Akcji Zima na zajęcia w mieście i wyjazd w góry sprawdza się już od lat. Z jednej strony osoby, które nie miały styczności z karate, mogły postawić swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie. Z    drugiej strony, karatecy, którzy na co dzień trenują wszechstronną sprawność i koordynację ruchową, mogły sprawdzić się w dyscyplinach narciarskich i snowboardowych.
 
Zimowa Akademia Karate odbywała się w III LO im. L. Szenwalda w Dąbrowie Górniczej, w trzech grupach wiekowych, w każdy poniedziałek i środę ferii zimowych. Uczestnicy pod okiem doświadczonych trenerów Sensei Artur Sroka - 4dan, Marek Wywiał - 1dan, Radosław Ściślicki –-1dan, uczyli się podstaw karate oraz elementów samoobrony, najmłodsi - bawiąc się w grach i zabawach ruchowych. Uroczystość oficjalnego zakończenie Zimowej Akademii Karate obejmowała wspólny trening, pamiątkowe zdjęcie i rozdaniem certyfikatów dla uczestników.
 
Obóz sportowy odbył się w Szczawnicy w OW "Trzy Korony". Jego uczestnicy brali udział w treningach karate w ośrodku, oraz kilka godzin dziennie, pod opieką kadry, jeździli na nartach i snowboardzie. Początkujący mogli skorzystać z pomocy instruktorów. Program wyjazdu obejmował również inne atrakcje; nocne zdobywanie pienińskich szczytów oraz wizytę w aquaparku. Każdy uczestnik powrócił z ferii z pamiątkowym certyfikatem.
 
 
Więcej informacji o godzinach zajęć oraz działaniach i planach Dąbrowskiego Klubu Karate oraz Zagłębiowskiego Klubu Karate Kyokushin, można znaleźć na stronie internetowej www.terminatus.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.