Wiadomości z Sosnowca

Karatecy w ferie wygrali z mrozem

  • Dodano: 2012-02-17 10:30
Sukcesem zakończyła się wspólna akcja zagłębiowskich klubów karate Kyokushin. Pomimo dokuczliwych mrozów, ponad 100 osób regularnie uczestniczyło w bezpłatnych zajęciach Zimowej Akademii Karate. W tym samym czasie, w Szczawnicy, grupa dąbrowskich karateków brała udział w Sportowym Obozie Zimowym, trenując karate i korzystając z idealnych warunków do jazdy na nartach i snowboardzie.
 
 
Formuła podziału Akcji Zima na zajęcia w mieście i wyjazd w góry sprawdza się już od lat. Z jednej strony osoby, które nie miały styczności z karate, mogły postawić swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie. Z    drugiej strony, karatecy, którzy na co dzień trenują wszechstronną sprawność i koordynację ruchową, mogły sprawdzić się w dyscyplinach narciarskich i snowboardowych.
 
Zimowa Akademia Karate odbywała się w III LO im. L. Szenwalda w Dąbrowie Górniczej, w trzech grupach wiekowych, w każdy poniedziałek i środę ferii zimowych. Uczestnicy pod okiem doświadczonych trenerów Sensei Artur Sroka - 4dan, Marek Wywiał - 1dan, Radosław Ściślicki –-1dan, uczyli się podstaw karate oraz elementów samoobrony, najmłodsi - bawiąc się w grach i zabawach ruchowych. Uroczystość oficjalnego zakończenie Zimowej Akademii Karate obejmowała wspólny trening, pamiątkowe zdjęcie i rozdaniem certyfikatów dla uczestników.
 
Obóz sportowy odbył się w Szczawnicy w OW "Trzy Korony". Jego uczestnicy brali udział w treningach karate w ośrodku, oraz kilka godzin dziennie, pod opieką kadry, jeździli na nartach i snowboardzie. Początkujący mogli skorzystać z pomocy instruktorów. Program wyjazdu obejmował również inne atrakcje; nocne zdobywanie pienińskich szczytów oraz wizytę w aquaparku. Każdy uczestnik powrócił z ferii z pamiątkowym certyfikatem.
 
 
Więcej informacji o godzinach zajęć oraz działaniach i planach Dąbrowskiego Klubu Karate oraz Zagłębiowskiego Klubu Karate Kyokushin, można znaleźć na stronie internetowej www.terminatus.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również