Wiadomości z Sosnowca

Festyn Rodzinny w Przedszkolu nr 51

  • Dodano: 2014-05-22 12:15

17 maja, w sobotę w Przedszkolu Miejskim nr 51 w Sosnowcu odbył się Festyn Rodzinny dla dzieci uczęszczających do przedszkola oraz ich rodzin  oraz dla wszystkich mieszkańców osiedla Środula i okolic. Organizatorzy zadbali by uczestnicy nie narzekali na nudę.


Głównym punktem Festynu był Bieg Rodzinny - Przedszkole promuje zdrowy i aktywny tryb życia. Nauczyciele poprzez swoje działania i akcje zachęcają rodziny i dzieci do aktywności życiowej jakim jest sport, oraz wspólnego spędzania czasu wolnego rodziców z dziećmi. – opowiada Magdalena Szczypińska, współorganizatorka Festynu Rodzinnego, nauczyciel w PM51.
Bieg podzielony był na cztery dystanse w zależności od wieku, płci i predyspozycji uczestników. Rozegrano bieg dla najmłodszych przedszkolaków w wieku 3-4 lata, bieg dla starszaków – 5 i 6 lat, bieg dla pań, bieg dla panów oraz końcowy bieg rodzinny.

- W biegu rodzinnym brało udział 20 rodzin. Bieg rodzinny Przedszkola Miejskiego nr 51 odbył się na boisku szkolnym SP nr 42 sąsiadującej z naszym przedszkolem.  Każdy uczestnik biegu został wyróżniony, nagrodami były puchary, dyplomy, książeczki, bilety do Bawilandii oraz materiały promocyjne miasta Sosnowiec. Najwspanialszą jednak nagrodą był uśmiech i radość dzieci oraz zadowolenie rodziców, pomimo chłodnej aury wszyscy doskonale się bawili, humory  dopisywały. – przyznaje  Katarzyna Apostolska, współorganizatorka Festynu Rodzinnego, nauczyciel w PM51.


Po zakończonym biegu uczestnicy i widzowie udali się na zabawę z wodzirejem do budynku przedszkola. Oprócz  zabawy tanecznej na wszystkich obecnych czekały słodkie przekąski, ciasta upieczone przez rodziców, wata cukrowa, pop-corn.  Nie zabrakło również malowania twarzy. To była niezwykle aktywna rodzinna sobota na Środuli.


Organizatorem Festynu była dyrekcja Przedszkola Miejskiego nr 51 oraz nauczyciele, inicjatorkami natomiast nauczycielki: Magdalena Szczypińska, Katarzyna Apostolska oraz Aleksandra Jagoda.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również