Wiadomości z Sosnowca

Festyn Rodzinny w Przedszkolu nr 51

  • Dodano: 2014-05-22 12:15

17 maja, w sobotę w Przedszkolu Miejskim nr 51 w Sosnowcu odbył się Festyn Rodzinny dla dzieci uczęszczających do przedszkola oraz ich rodzin  oraz dla wszystkich mieszkańców osiedla Środula i okolic. Organizatorzy zadbali by uczestnicy nie narzekali na nudę.


Głównym punktem Festynu był Bieg Rodzinny - Przedszkole promuje zdrowy i aktywny tryb życia. Nauczyciele poprzez swoje działania i akcje zachęcają rodziny i dzieci do aktywności życiowej jakim jest sport, oraz wspólnego spędzania czasu wolnego rodziców z dziećmi. – opowiada Magdalena Szczypińska, współorganizatorka Festynu Rodzinnego, nauczyciel w PM51.
Bieg podzielony był na cztery dystanse w zależności od wieku, płci i predyspozycji uczestników. Rozegrano bieg dla najmłodszych przedszkolaków w wieku 3-4 lata, bieg dla starszaków – 5 i 6 lat, bieg dla pań, bieg dla panów oraz końcowy bieg rodzinny.

- W biegu rodzinnym brało udział 20 rodzin. Bieg rodzinny Przedszkola Miejskiego nr 51 odbył się na boisku szkolnym SP nr 42 sąsiadującej z naszym przedszkolem.  Każdy uczestnik biegu został wyróżniony, nagrodami były puchary, dyplomy, książeczki, bilety do Bawilandii oraz materiały promocyjne miasta Sosnowiec. Najwspanialszą jednak nagrodą był uśmiech i radość dzieci oraz zadowolenie rodziców, pomimo chłodnej aury wszyscy doskonale się bawili, humory  dopisywały. – przyznaje  Katarzyna Apostolska, współorganizatorka Festynu Rodzinnego, nauczyciel w PM51.


Po zakończonym biegu uczestnicy i widzowie udali się na zabawę z wodzirejem do budynku przedszkola. Oprócz  zabawy tanecznej na wszystkich obecnych czekały słodkie przekąski, ciasta upieczone przez rodziców, wata cukrowa, pop-corn.  Nie zabrakło również malowania twarzy. To była niezwykle aktywna rodzinna sobota na Środuli.


Organizatorem Festynu była dyrekcja Przedszkola Miejskiego nr 51 oraz nauczyciele, inicjatorkami natomiast nauczycielki: Magdalena Szczypińska, Katarzyna Apostolska oraz Aleksandra Jagoda.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.