Wiadomości z Sosnowca

Drony będą wspierały straż miejską

  • Dodano: 2020-11-27 06:30, aktualizacja: 2020-11-26 20:51

Dwa drony będą wspierały pracę strażników miejskich w Sosnowcu. Dzięki nim walka ze smogiem będzie jeszcze skuteczniejsza, ale też pomoże w innych działaniach. To kontynuacja działań miasta związanych z poprawą jakości powietrza.

Drony dzisiaj kojarzą się przede wszystkim z pięknymi zdjęciami zrobionymi z lotu ptaka, ale w Sosnowcu będą wspierały również pracę służb.

Od niedawna 2 urządzenia firmy DJI wspierają strażników miejskich

- Będą pracowały w różnych warunkach. Możliwości jakie mają powodują, że na pewno ułatwią pracę strażnikom, którzy oczywiście zostali do tych celów specjalnie przeszkoleni - mówi Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta miasta.

Do sosnowieckiej straży miejskiej trafiły dwa drony o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Urządzenia posiadają kamerę 4K oraz kamerę termowizyjną. Do ich obsługi przeszkolonych zostało 6 strażników.

- Drony posłużą przede wszystkim do kontroli jakości spalonego paliwa oraz lokalizacji źródeł smogu - przyznają strażnicy.

Wcześniej strażnicy przy kontrolach prowadzonych przy użyciu drobna korzystali z form zewnętrznych

- Drony to wielkie wsparcie i nowe możliwości. Są miejsca, gdzie wejść nie można, ale już da się podlecieć i zrobić dokumentację zdjęciową - mówi prezydent Arkadiusz Chęciński.

Urządzenia pomogą również w zabezpieczeniu imprez masowych, będą wspierały poszukiwania zaginionych osób, ale mają także możliwość śledzenia wyznaczonych osób i pojazdów.

Wsparciem dla sosnowieckiej Straży Miejskiej jest wykonana przy współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa (GIG) w Katowicach mapa smogowa miasta, która pokazała w których dzielnicach zjawisko smogu jest największe. Według danych są to Pogoń, Porąbka, Juliusz oraz Klimontów na południe od ulicy mjr. Henryka Dobrzańskiego-Hubala. Stosunkowo najlepsza jakość powietrza jest w Zagórzu Środuli, Śródmieściu.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Zagłębiak

    Wreszcie zrobią coś pożytecznego dla Sosnowca. Ostatnio to strażnika widziałem na ulicy chyba latem. Gdzie oni są?

  • Obsrewator

    Przeciez wiadomo gdzie jest najwiecej kopciuchow nie trzeba drona to Stara Pogon, Maczki, ul.Staszica i Baraki oraz ul. Klimontowska i ulice przylegle. Ciekawe czy 6 Straznikow sprawdzi 1000 domów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również