Wiadomości z Sosnowca

Drony będą wspierały straż miejską

  • Dodano: 2020-11-27 06:30, aktualizacja: 2020-11-26 20:51

Dwa drony będą wspierały pracę strażników miejskich w Sosnowcu. Dzięki nim walka ze smogiem będzie jeszcze skuteczniejsza, ale też pomoże w innych działaniach. To kontynuacja działań miasta związanych z poprawą jakości powietrza.

Drony dzisiaj kojarzą się przede wszystkim z pięknymi zdjęciami zrobionymi z lotu ptaka, ale w Sosnowcu będą wspierały również pracę służb.

Od niedawna 2 urządzenia firmy DJI wspierają strażników miejskich

- Będą pracowały w różnych warunkach. Możliwości jakie mają powodują, że na pewno ułatwią pracę strażnikom, którzy oczywiście zostali do tych celów specjalnie przeszkoleni - mówi Michał Zastrzeżyński, zastępca prezydenta miasta.

Do sosnowieckiej straży miejskiej trafiły dwa drony o wartości ponad 30 tysięcy złotych. Urządzenia posiadają kamerę 4K oraz kamerę termowizyjną. Do ich obsługi przeszkolonych zostało 6 strażników.

- Drony posłużą przede wszystkim do kontroli jakości spalonego paliwa oraz lokalizacji źródeł smogu - przyznają strażnicy.

Wcześniej strażnicy przy kontrolach prowadzonych przy użyciu drobna korzystali z form zewnętrznych

- Drony to wielkie wsparcie i nowe możliwości. Są miejsca, gdzie wejść nie można, ale już da się podlecieć i zrobić dokumentację zdjęciową - mówi prezydent Arkadiusz Chęciński.

Urządzenia pomogą również w zabezpieczeniu imprez masowych, będą wspierały poszukiwania zaginionych osób, ale mają także możliwość śledzenia wyznaczonych osób i pojazdów.

Wsparciem dla sosnowieckiej Straży Miejskiej jest wykonana przy współpracy z Głównym Instytutem Górnictwa (GIG) w Katowicach mapa smogowa miasta, która pokazała w których dzielnicach zjawisko smogu jest największe. Według danych są to Pogoń, Porąbka, Juliusz oraz Klimontów na południe od ulicy mjr. Henryka Dobrzańskiego-Hubala. Stosunkowo najlepsza jakość powietrza jest w Zagórzu Środuli, Śródmieściu.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Zagłębiak

    Wreszcie zrobią coś pożytecznego dla Sosnowca. Ostatnio to strażnika widziałem na ulicy chyba latem. Gdzie oni są?

  • Obsrewator

    Przeciez wiadomo gdzie jest najwiecej kopciuchow nie trzeba drona to Stara Pogon, Maczki, ul.Staszica i Baraki oraz ul. Klimontowska i ulice przylegle. Ciekawe czy 6 Straznikow sprawdzi 1000 domów.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.