Wiadomości z Sosnowca

Bezpłatny wstęp na Aquator

  • Dodano: 2019-06-03 08:00, aktualizacja: 2019-06-03 09:08

Blisko 10 tysięcy dzieci skorzystało w ubiegłym roku z wodnego toru przeszkód Aquator. W tym roku możliwość bezpłatnej zabawy dla sosnowiczan powraca 1 czerwca i potrwa do końca wakacji.

Aquator należy do Akademii Sportu Wake Zone Stawiki, jednak dzięki porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sosnowcu, który będzie przez ten czas finansował atrakcje dla sosnowiczan.

Wodny plac zabaw będzie bezpłatnie dostępny w ramach Akcji Lato dla Dzieci w wieku od 7 do 18 lat zamieszkałych w Sosnowcu.

Największy w Polsce tor przeszkód znajduje się na terenie Wake Zone Stawiki przy ulicy Kresowej.

Z atrakcji będzie można korzystać codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00. Aby z zabawy mogli skorzystać wszyscy chętni wprowadzamy pewnie warunki. W przypadku bardzo wielu chętnych czas pobytu na wodnym placu zabaw będzie ograniczany do godziny. Konieczna będzie legitymacja szkolna, na podstawie której weryfikowany będzie wiek i miejsce zamieszkania danego dzieciaka - wyjaśnia Arkadiusz Hrabia, zastępca dyrektora MOSiR.

Ze względu na bezpieczeństwo, dzieci, które nie ukończyły 12 roku życia będą mogły korzystać z wodnego toru przeszkód jedynie w towarzystwie osoby dorosłej. Dodatkowo, każda osoba korzystająca z toru zostanie wyposażona w kamizelkę asekuracyjną.

Aquator składa się z dmuchanych przeszkód, w tym z dmuchanych trampolin, równoważni, mostków, drabiny, zjeżdżalni, ścianek wspinaczkowych czy huśtawek. Całość ma 50 metrów długości i 20 metrów szerokości - Korzystanie z toru zapewnia niezapomniane wrażenia, jest też atrakcyjną formą spędzania czasu przez dzieci, dodatkowo pozwala im na rozwijanie sprawności fizycznej  - podkreśla Łukasz Massalski z Wake Zone Stawiki Sosnowiec.

Bezpłatny wstęp na Aquator

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również