Wiadomości z Sosnowca

88-latka upadła i nie potrafiła wstać. Zaniepokojeni sąsiedzi zaalarmowali policję

  • Dodano: 2022-08-22 08:45, aktualizacja: 2022-08-22 09:59

Sosnowieccy policjanci udzielili pomocy kobiecie, która w swoim mieszkaniu uległa wypadkowi. 88-letnia mieszkanka centrum miasta upadła i doznała urazu biodra. Nie mogąc się podnieść wzywała pomocy, co usłyszeli czujni sąsiedzi. Zaalarmowani przez nich policjanci, szybko podjęli decyzję o sforsowaniu drzwi, a następnie przekazali seniorkę pod opiekę lekarzy.

Policjanci pomogli seniorce, która uległa wypadkowi

Sosnowieccy policjanci z komisariatu II otrzymali informację, że w jednym z mieszkań w centrum miasta może przebywać starsza osoba wymagająca pilnej pomocy. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali zaniepokojonych sąsiadów, którzy wskazali mieszkanie, z którego słychać było płacz i wzywanie pomocy. Z informacji przekazanych przez nich wynikało, że mieszka tam 88-letnia kobieta, która ma trudności z poruszaniem się.

Policjanci próbowali porozumieć się z nią przez zamknięte drzwi, jednak prawdopodobnie ich nie słyszała, bowiem z wnętrza dobiegał tylko płacz i wołanie o pomoc. Mundurowi podjęli decyzję o siłowym sforsowaniu drzwi. Pomogli im w tym wezwani na miejsce strażacy. W mieszkaniu policjanci odnaleźli leżącą na podłodze w jednym z pokoi kobietę. Opowiedziała im, jak się przewróciła i uszkodziła prawdopodobnie biodro, przez co nie mogła się podnieść ani poruszyć. Cierpiącą bardzo z bólu seniorkę przekazano pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego, a policjanci ustalili dane i nawiązali kontakt z córką 88-latki. Do czasu jej przyjazdu zabezpieczyli również mieszkanie kobiety.

- Dziękujemy sąsiadom seniorki, którzy, gdy tylko usłyszeli niepokojące odgłosy dobiegające z jej mieszkania, natychmiast zawiadomili służby - przekazują sosnowieccy policjnci.

Pamiętajmy!

Jeśli w naszym sąsiedztwie zamieszkują osoby starsze, zwróćmy uwagę, czy nie potrzebują one pomocy. Jeśli coś nas zaniepokoi, nie wahajmy się poprosić służb ratowniczych o pomoc. Każde tego rodzaju zgłoszenie jest zawsze natychmiast szczegółowo sprawdzane.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również