Wiadomości z Sosnowca

24-latek z Sosnowca skazany za grożenie śmiercią posłowi PO - Cezaremu Tomczykowi

  • Dodano: 2019-07-10 10:15

Karę roku więzienia, w zawieszeniu na dwa lata, wymierzył we wtorek katowicki sąd 24-latkowi z Sosnowca, który przed dwoma laty groził w internecie pobiciem i śmiercią posłowi Platformy Obywatelskiej Cezaremu Tomczykowi. Mężczyzna ma także zapłacić tysiąc złotych grzywny i przeprosić posła.
 

Przed chwilą w Sądzie w Katowicach zapadł wyrok dotyczący kierowania gróźb karalnych w sieci do mnie i mojej rodziny. Rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata i grzywna.Anonimowe konto oskarżonemu nie pomogło.Takie sprawy dotyczą tysięcy ludzi w Polsce. Czas powiedzieć #HejtStop! pic.twitter.com/SlYBAug9SJ

— Cezary Tomczyk (@CTomczyk) 9 lipca 2019


Wtorkowy wyrok zapadł bez przeprowadzania rozprawy; oskarżony Arkadiusz K. przyznał się do winy i zgodził dobrowolnie poddać uzgodnionej karze. Wyraził też skruchę.

Skazany powinien przeprosić posła pisemnie, wysyłając przeprosiny na adres biura poselskiego w ciągu trzech miesięcy od uprawomocnienia się wyroku.

Sosnowiczanin zaczął grozić posłowi w 2017 roku. Groźby były kierowane z anonimowego konta przez komunikator internetowy na Facebooku. Sprawca sugerował, że wie, gdzie mieszka poseł. Prokuratura uznała, iż były to groźby z racji przynależności politycznej.

– Była taka sytuacja, że zacząłem dostawać wiadomości na Facebooku od anonimowego człowieka, który groził mi i mojej rodzinie śmiercią. Sugerował, że wie, gdzie mieszkam – powiedział polityk w rozmowie z Polsat News.

Sprawą zajęła się policja, a potem prokuratura. Po miesiącu namierzono sprawcę. Arkadiusza K. oskarżono o składanie gróźb karalnych i uprawdopodobnienie ich spełnienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.