Wiadomości z Sosnowca

Wynajem lodowiska - jak zapewnić mieszkańcom dodatkową atrakcję zimą?

  • Dodano: 2020-01-22 15:30

Mobilne lodowiska to idealna atrakcja na zimowy czas. Nic więc dziwnego, że korzystają z niej nie tylko władze miast i gmin, ale też właściciele hoteli, restauracji czy galerii handlowych. W jaki sposób możemy pozyskać tego typu obiekt?

W jaki sposób buduje się lodowiska?

Lodowisko sezonowe musi zapewnić stałą temperaturę, która pozwoli na bezpieczne korzystanie z obiektu. Dlatego istotny jest tutaj system chłodzący, który ma za to odpowiadać. Jednym z najlepszych rozwiązań jest orurowanie w formie mat PE, które jest połączone z agregatem chłodniczym. Aby jednak obiekt funkcjonował prawidłowo, trzeba najpierw zadbać o podstawowe elementy. Pierwszą kwestią jest lokalizacja, w której chcemy zamontować lodowisko. Najlepiej robić to w pobliżu chętnie uczęszczanych miejsc. Poza tym, teren ten musi być równy, by wszystko działało bez zarzutu. W pobliżu miejsca, na którym stanie obiekt, musi także znajdować się przyłącze energetyczne i wodne. Umożliwi to podłączenie do sieci agregatu chłodniczego, nagłośnienia i oświetlenia. Dzięki przyłączu wodnemu bez problemu podłączymy wąż ogrodowy, by utworzyć taflę lodu.

Wynajem lodowiska – czy jest opłacalne?

Co ciekawe, budowa lodowiska nie musi wiązać się z jego zakupem. Firmy oferują bowiem wynajem tego typu obiektów na bardzo korzystnych warunkach. Takie rozwiązanie jest przede wszystkim niezwykle ekonomiczne. Wynajem lodowiska na określony czas sprawia, że nie musimy się o nic martwić. Firma dostarcza bowiem sprzęt, technologię, zajmuje się także przeszkoleniem osób, które będą odpowiedzialne za obsługę lodowiska. Takie możliwości znajdziesz chociażby na tej stronie http://www.ras-lodowiska.pl/produkt/wynajem-lodowisk-mobilnych/. Firmy zapewniają także całodobowy serwis. Nie musisz więc obawiać się żadnej awarii. Jeśli coś się stanie, specjaliści pomogą najszybciej jak to możliwe. Wynajem lodowiska jest więc bardzo opłacalną inwestycją. Obiekt ten można przecież wykorzystać jako dodatkową powierzchnię reklamową, z której chętnie skorzystają lokalne firmy. Montaż tego rodzaju lodowisk podniesie także atrakcyjność miasta czy gminy w zimowym okresie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.