Wiadomości z Sosnowca

Kiedy oddać auto na skup złomu?

  • Dodano: 2021-10-18 12:15

Z długo używanymi starymi samochodami często historia kończy się na złomowisku. To jedno z miejsc, na którym najczęściej kończą stare samochody niezdolne do użytku, a także te, które brały udział w poważnych wypadkach samochodowych. Niestety nie każdy wiekowy pojazd opłaca się dłużej naprawiać, czasem jedynym wyjściem jest oddanie go na złomowisko i poszukiwanie nowego samochodu.

Kiedy warto oddać auto na złom

Do punktu kasacji aut można oddać każdy pojazd, nawet ten, który jest nowy i nie posiada żadnej wady technicznej. Jednak do skupu złomu najczęściej trafiają pojazdy, które nie nadają się już do użytkowania ze względu na swoje mankamenty i problemy, a także samochody, których naprawa nie jest już opłacalna. Zdecydowanie się na skorzystanie z usług proponowanych przez firmę kasacyjną to definitywne rozwiązanie dla pojazdu. Należy zaznaczyć, że przede wszystkim jest to bardzo szybka oraz komfortowa forma na pozbycie się zdezelowanego samochodu. Dzięki skorzystaniu z usług firm zajmujących się skupem złomu w Strzegomiu można nie tylko pozbyć się problemu, który pochłania niesamowite ilości pieniędzy, a także w legalny sposób zdobyć gotówkę.

Skup aut a złomowisko

Niektórzy myślą, że są to dwa te same miejsca, które pełnią te same bądź podobne usługi. Natomiast należy na samym początku rozgraniczyć te dwa miejsca. Do skupu aut zgłaszają się przede wszystkim te osoby, które chcą pozbyć się swojego pojazdy na umowę kupna-sprzedaży. Taka forma pozwala firmie, która zakupiła pojazd na jego dalszą eksploatację albo rozsprzedanie go na części. Złomowisko to miejsce, do którego można sprzedać stary, nieużywany i nienaprawialny samochodów, a on więcej już nie będzie używany, a jedynie kasowany. Zdecydowanie się na skorzystanie ze złomowiska w celu uzyskania środków to z pewnością nie jest sposób na sporą ilość gotówki. Ceny za zezłomowanie 1 kilograma auta osobowego wahają się w granicach od 30 do 40 groszy.

Kasacja aut w Strzegomiu

Oddanie auta na złom w Strzegomiu jest bardzo proste i bezproblemowe. Cały proces zamyka się w kilku łatwych krokach. jako pierwsze warto wybrać odpowiednią stację demontażu, w której zdecydujesz się skasować swój samochód. Wybierając firmę, z której usług się korzysta, warto zainteresować się wcześniej cenami, a także innymi udogodnieniami typu transport auta przeznaczonego na złom. Często firmy oferują dojazd po auto przeznaczone na złom, ale również można je dostarczyć osobiście. Najważniejsze jest, aby przygotować odpowiednie dokumenty, przede wszystkim dowodu rejestracyjnego lub zaświadczenia o zatrzymaniu dowodu przez policję. Pamiętaj, aby po dokonaniu kasacji upewnić się, że otrzymałeś wszystkie dokumenty dotyczące kasacji samochodu potrzebne do wyrejestrowania pojazdu. Na uściślenie wyrejestrowania auta masz 30 dni w wydziale komunikacji.

Skup aut Strzegom - Adaxs

Jeżeli chcesz skorzystać z usług profesjonalnego skupu złomu w Strzegomiu, polecamy zapoznać się z ofertą  firmy Adaxs. Posiada długoletnie doświadczenie w skupie aut w Strzegomiu, a także w kasacji pojazdów. Ich szeroka oferta obejmuje złomowanie aut osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz rolniczych. Jest to firma recyklingowa, u której dokonasz kasacji swojego samochodu. Wykonują usługi zarówno dla osób prywatnych jak i dla firm. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.