Wiadomości z Sosnowca

Zwycięska passa Zagłębia Sosnowiec trwa!

• Dodano: 2023-10-25 08:15, aktualizacja: 2023-10-25 08:20

Trzecia z rzędu wygrana zespołu z Sosnowca. Zespół Jordiego Aragonesa po raz trzeci zagrał w tym sezonie przed własną publicznością i po raz trzeci zgarnął komplet punktów. Tym razem na tarczy wyjechał ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego zespół z Torunia.

Dobry mecz Zagłębia Sosnowiec

Przyjezdne prowadziły w meczu w Sosnowcu tylko dwukrotnie. W pierwszej kwarcie otwierając wynik 0;2, oraz w siódmej minucie gdy wyszły na prowadzenie 19:18. Potem już tylko na prowadzeniu był zespół MB Zagłębie, w który na wyróżnienie zasłużyły wszystkie zawodniczki, z naciskiem na Quinn Urbaniak-Dornstauder, która zaliczyła double-double oraz Britney Jones. Rezerwowa rozgrywająca zdobyła 16 punktów, w tym cztery za trzy punkty
Torunianki tylko w pierwszych dziesięciu minutach dotrzymywały kroku ekipie z Sosnowca. Były w stanie dogonić rywalki i na moment wyjść na prowadzenie. Ostatecznie uległy w pierwszej odsłonie różnicą czterech punktów. W każdej kolejnej kwarcie Zagłębie powiększało przewagę. Do przerwy torunianki jeszcze trzymały kontakt, bo przed drugą połową miały do odrobienia osiem punktów. W trzeciej kwarcie Zagłębie zdecydowanie zdominowało wydarzenia na parkiecie, a kwarta wygrana 35:21 praktycznie zamknęła mecz.

Przed tygodniem na parkiecie królowała Batabe Zempare, która zdobyła aż 35 punktów. Tym razem zdobycz punktowa rozłożyła się między cały zespół, także rezerwowe, które wchodząc na parkiet, robiły różnicę.
Przyjezdnym udało się wygrać ostatnią kwartę, gdy zespół z Sosnowca mógł pozwolić sobie na większe rozluźnienie. Trener Aragones miał też w pamięci fakt, że już w czwartek sosnowiczanki czeka drugi mecz wyjazdowy w EuroCup, stąd rozsądnie szafował czasem gry swoich zawodniczek. Dzięki skutecznej grze w końcówce Jones Zagłębie po raz pierwszy w sezonie przekroczyło barierę 100 punktów w meczu!

• MB Zagłębie Sosnowiec – Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń 103:85 (28:24, 21:14, 35:21, 19:26 )
  • MB Zagłębie: Jasiulewicz 14, Quinn Urbaniak-Dornastauder 17, Zempare 12, Wadoux 15, Wnorowska 8 oraz Zeyn Urbaniak-Dornastauder 6, Marciniak 7, Jones 16, Jarząb 8, Czyżewska.
  • Energa: Washington 13, Stankiewicz 5, Strong 8, Kapinga Maweja 15, Sobiech 7 – Ossowska 14, Boiko 6, Krupa 12, Trzymkowska 5, Urban.