Wiadomości z Sosnowca

Ksiądz Tomasz Z. skazany. To pokłosie seksafery w Dąbrowie Górniczej

  • Dodano: 2024-04-11 18:45

Ksiądz Tomasz Z., w którego mieszkaniu doszło do zasłabnięcia uczestnika zabawy, usłyszał wyrok. Najbliższy czas spędzi w więzieniu. Co się stało pół roku temu?

Sex-party na plebani

O tej bulwersującej mieszkańców sprawie pisaliśmy we wrześniu, niedługo po tragicznych wydarzeniach na jednej z dąbrowskich plebanii. 

Ksiądz Tomasz Z., który brał udział w głośnym wieczorze innymi mężczyznami, został kilka dni temu pozbawiony wszystkich urzędów i funkcji kościelnych i mieszka poza terenem parafii - pisaliśmy w tekście Skandal w dąbrowskiej parafii. Rodzice oburzeni, Chęciński zabiera głos.

W mieszkaniu duchownego miał miejsce spotkanie kilku mężczyzn, którzy oddawali się uciechom cielesnym, a także zażywali środki psychoaktywne. Jeden z nich miał stracić przytomność, a gdy na terenie parafii pojawili się ratownicy medyczni oraz służby porządkowe, ksiądz miał utrudniać ich pracę (m.in. nie chciał wpuścić do środka ratowników).

Zapadł wyrok w sprawie księdza Tomasza Z.

9 kwietnia na rozprawie zapadł wyrok. Duchownemu postawiono łącznie kilka zarzutów: przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, nieudzielenia pomocy oraz zarzut udzielania narkotyków osobom trzecim. Jak informuje Państwowa Agencja Prasowa:

Karę łączną 1,5 roku więzienia wymierzył we wtorek sąd księdzu Tomaszowi Z. z Dąbrowy Górniczej.

Dodatkowo, Tomasz Z. ma dokonać wypłaty 15 tys. zł zadośćuczynienia pokrzywdzonemu, a także uiścić wpłatę na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wiadomo, że rozprawa toczyła się trybem niejawnym, a oskarżony ksiądz, od chwili zatrzymania przebywający w areszcie, został doprowadzony na posiedzenie wymiaru sprawiedliwości.

Wyrok został ogłoszony w Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Górniczej. Nie jest prawomocny, ale PAP informuje, że najprawdopodobniej ani oskarżony, jak i obrona nie planują składać apelacji.
 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Karol

    Dobrze, że go skazali!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również