Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

ZUS zaprasza na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych

  • Dodano: 2014-05-20 09:00

21 maja w Oddziale ZUS w Sosnowcu odbywać się będzie Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych.
 


Jest to akcja informacyjna, organizowana od kilku lat. Jej idea polega na tym, aby ułatwić osobom niepełnosprawnym dotarcie do informacji, po które muszą na ogół zgłaszać się do różnych instytucji, nieraz zlokalizowanych w różnych, często odległych od siebie częściach miasta. Natomiast podczas tej akcji mogą w jednym miejscu dowiedzieć się wszystkiego, czym są zainteresowane, w razie potrzeby poprosić o wyjaśnienia i rady.


Od godz.9.00 do godz.14.00 na sali obsługi klientów będą dyżurowali eksperci z ZUS oraz z zaproszonych instytucji. Będą to przedstawiciele: PFRON-u, Towarzystwa Przyjaciół Integracji, Miejskiego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.


Każdy zainteresowany będzie miał możliwość zasięgnięcia wszelkich informacji związanych z niepełnosprawnością. Na przykład jaki jest tryb postępowania o przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy czy renty socjalnej, na czym polegają zasady orzekania o niepełnosprawności, jakie są uprawnienia pracownicze osób niepełnosprawnych, w jaki sposób PFRON wspiera osoby niepełnosprawne z własnych środków. Będą również udostępniane informatory dla osób niepełnosprawnych przygotowane przez PFRON i ZUS.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.