Wiadomości z Sosnowca

Teatr Zagłębia zaprasza na marcowe spektakle

  • Dodano: 2021-02-26 15:30

Drzwi Teatru ponownie otwarte. W pierwszy weekend marca na sosnowiecką scenę powróci jedna z najpopularniejszych fars – „Pomoc domowa” w reż. Wojciecha Leśniaka.

W najbliższym czasie będzie można zobaczyć również spektakle: „Boeing, Boeing” w reż. Wojciecha Leśniaka, „Ślub” w reż. Radosława Rychcika i „Przodownicy miłości. Rewia związkowo-robotnicza” w reż. Jacka Mikołajczyka. Dokładny repertuar znajduje się na stronie www.teatrzaglebia.pl.

Ponadto Teatr Zagłębia zaprasza dzieci i nastolatków do udziału w warsztatach otwartych i zajęciach aktorskich, które odbędą się na scenie 15, 28 i 29 marca i będą związane z tematami przedstawień z repertuaru.  

- Zapraszamy młodych do przezwyciężania wraz z nami poczucia izolacji oraz do obserwacji zmienionego pandemią świata. Na zajęciach będziemy zastanawiać się między innymi nad tym, co wywołuje w nas poczucie zagrożenia – w domu, w szkole, na zewnątrz. Wykonamy rozmaite ćwiczenia teatralne – mówi Agata Kędzia, pedagożka teatru.

Instytucje kultury będą dbały o komfort swoich widzów ze szczególną troską. Załoga teatru zapewnia o przestrzeganiu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

- Nadal gramy dla 50% widowni. Wyłączyliśmy z użytku szatnie i po wejściu do budynku prosimy o dezynfekcję dłoni oraz utrzymanie dystansu społecznego. Jedyną zmianą, którą wprowadziliśmy zgodnie z zaleceniami rządu, jest obowiązek zasłaniania ust i nosa tylko i wyłącznie maseczką – mówi Paweł Wojciechowski z Biura Współpracy z Widzami.

Teatr Zagłębia nie rezygnuje z działalności online. Nadal można oglądać swoje ulubione spektakle na platformie VOD. W marcu m.in.: „Tango”, „Wróg – instrukcja obsługi”, „Ślub” i „Ania z Zielonego Wzgórza”. Dokładne informacje oraz repertuar VOD znajduje się na stronie internetowej – www.vod.teatrzaglebia.pl.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.