Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

Ruszyła Strefa z Budżetu Obywatelskiego "Od Juniora do Seniora"

  • Dodano: 2017-12-06 09:15, aktualizacja: 2017-12-06 12:21

Ruszyła kulturalna strefa rekreacji od „Juniora do Seniora” w Szkole Podstawowej nr 39 przy ul. Lubelskiej. Projekt powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego i kosztował 500 tysięcy zł.

Na projekt głosowało aż 4144 osoby. To największa frekwencja spośród wszystkich głosów oddanych w III edycji Budżetu Obywatelskiego.

Kulturalna Strefa Rekreacji to połączone chodnikiem 4 strefy: osób niepełnosprawnych, strefa fitness, rekreacji i seniora. W pierwszej znajdują się urządzenia rekreacyjne , w strefie fitness ulokowano popularny street workout czyli plac z urządzeniami sprawnościowymi.

W kolejnej strefie czyli strefie rekreacji, powstał plac zabaw z myślą o najmłodszych. Tuż za nią mamy Strefę Seniora. W tym miejscu zlokalizowano stoły do ping-ponga i gier towarzyskich, piłkarzyki . starszych.

Każda strefa została wyposażona w małą architekturę: są ławeczki i stojaki na rowery. Dookoła nasadzono drzewa. Strefa kulturalna z kolei ma scenę z zadaszeniem wraz z utwardzonym placem. To doskonałe miejsce na szkolne imprezy plenerowe i osiedlowe festyny.

Galeria zdjęć z otwarcia

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.