Wiadomości z Sosnowca

Przeprowadzono kontrole trzeźwości w Sosnowcu. U jednego z kierowców wykryto 1,5 promila!

  • Dodano: 2024-05-08 12:30

W poniedziałek mundurowi z sosnowieckiej drogówki kontrolowali stan trzeźwości kierowców. W ramach akcji „Trzeźwość” przebadali łącznie blisko 1100 uczestników ruchu drogowego. Jeden z nich, 33-latek zdecydował się prowadzić mając ponad 1,5 promila alkoholu.

Eliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców

Akcja „Trzeźwość” prowadzona jest przez sosnowieckich policjantów regularnie. Ich celem jest wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za „kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Działania rozpoczęły się we wczesnych godzinach porannych, którzy przebadali blisko 1100 kierowców. Brało w nich udział 8 policjantów. 
Tego dnia mundurowi z sosnowieckiej „drogówki” zatrzymali jednego kierowcę, 33-letniego mieszkańca Sosnowca, którzy poruszał się samochodem ulicą Mierosławskiego w stanie nietrzeźwości. Wstępne badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu. 

Reagujmy!

Należy pamiętać, aby nigdy nie decydować się na jazdę po alkoholu. Niestety pijani kierowcy są jednym z najczęstszych przyczyn niebezpiecznych wypadków na drodze. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego stanu, sprawdźmy go w najbliższej jednostce Policji. Reagujmy i powiadamiajmy służby, gdy mamy podejrzenie, że kierowca jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Być może w tej sposób uratujemy komuś życie.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) jest przestępstwem, za którego popełnienie grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W przypadku, gdy ktoś znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również