Wiadomości z Sosnowca

Majówka 2019 - sprawdź program

  • Dodano: 2019-04-29 08:15, aktualizacja: 2019-04-29 08:40

Przed nami majówkowy weekend, dla wielu długi. Aby dobrze się bawić, warto zostać w Sosnowcu, bo początek mają zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Jak co roku, czeka nas prawdziwe majówkowe szaleństwo. To będzie długi i pełen wydarzeń weekend

1 maja

12.00
Zaczynamy Piknikiem Europejskim. W programie m.in. pokaz grup rekonstrukcyjnych oraz sprzętu i uzbrojenia przedwojennego Wojska Polskiego (samochód Fiat 508 furgon, armata przeciwpancerna wz. 36 Bofors, ciężki karabin maszynowy wz. 30 Browning), występ Sosnowieckiej Orkiestry Dętej.

12.30
Rajd pieszy i rowerowy do Trójkąta Trzech Cesarzy (zapisy od 11.30 przed budynkiem UM)

14.00
Piknik Rodzinny
Grupy rekonstrukcyjne - pokaz musztry, ćwiczenia podstaw walki na bagnety, obsługa ckm, budowanie polowej linii telefonicznej, pokaz manewrowania tankietką TKS i samochodem Fiat 508 Furgon, prezentacja obsługi armatki ppanc. Umundurowanie, wyposażenia i uzbrojenie piechoty Wojska Polskiego i niemieckiego Wehrmachtu – porównanie wyposażenia i wyszkolenia żołnierzy. Prelekcje. Ok. 15 uczestnicy złożą kwiaty pod obeliskiem na TTC

19.00
Wielki koncert, z okazji 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej - "Sosnowiec Wolność Muzyka Niezależność"

Na scenie: Maciej Maleńczuk, John Porter, Tymon Tymański, Titus (Acid Drinkers), Joka (Kaliber 44), Mietall Waluś, Zbigniew Hołdys i Iowa Super Soccer.

Plac przed Urzędem Miejskim. Wstęp darmowy

2 maja

Ogród jordanowski w Kazimierzu
Podobnie jak w ubiegłym roku, spotykamy się na jordanie w Parku im. Jacka Kuronia. Będą atrakcje dla najmłodszych: bańki mydlane, malowanie buziek, zabawy z chustą, piłeczkami, pokaz wielkich baniek mydlanek, zabawy z balonami, klocki, kącik plastyczny.
Będziemy dla Was od godz. 14 do 18.

3 maja

O godzinie 11, przez Pomnikiem Konstytucji 3 Maja (Aleja Zwycięstwa 17), rozpoczną się oficjalne uroczystości. O 11.30 uczestnicy przemaszerują wraz z Sosnowiecką Orkiestrą Dętą, do Katedry, gdzie odbędzie się msza święta.

Zagłębiowska Masa Krytyczna
Rowerowa impreza przed budynkiem dworca PKP rozpocznie się już o godzinie 12. Sporo rowerowych atrakcji: DJ, konkursy, rowerowe kamizelki dla uczestników i pokaz trial-show.

O godzinie 15 wyruszy XII Zagłębiowska Masa Krytyczna. Trasa liczy 14 kilometrów. Rowerzyści z Sosnowca udadzą się do Dąbrowy Górniczej, a meta będzie w będzińskim Parku Syberka.

4 maja

Na majówkę warto też wybrać się do Teatru Zagłębia. 4 i 5 maja, o godzinie 18, niezwykła komedia - Pomoc Domowa.

5 maja

W niedzielę zapraszamy na Górkę Środulską. Tam odbędzie się Bieg charytatywny dla Tymka oraz Festyn Rodzinny. Start o 12

ArtKwarium, sosnowiecki Lokal na Kulturę, organizuje wernisaż prac Pawła Perłowskiego. Start o 18

Wieczorem warto przyjść na Stadion Ludowy. Do Sosnowca przyjeżdża Śląsk Wrocław - bezpośredni rywal w walce o utrzymanie Lotto Ekstraklasy. Początek meczu o 20.30.

W trakcie majówki pamiętajcie też o Boskiej Komedii, wystawie oryginalnych prac Salvadora Dali w Pałacu Schoena.

Czekają na Was parki, drogi rowerowe, rolkowisko w Parku Sieleckim, ogrody jordanowskie, Sosnowiecki Rower Miejski i inne atrakcje. Bądźcie z nami

Majówka 2019 - sprawdź program

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • rys44

    nic nie było

  • Madzia

    Mecz jest 15.30

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.