Wiadomości z Sosnowca

Majówka 2019 - sprawdź program

  • Dodano: 2019-04-29 08:15, aktualizacja: 2019-04-29 08:40

Przed nami majówkowy weekend, dla wielu długi. Aby dobrze się bawić, warto zostać w Sosnowcu, bo początek mają zapowiada się bardzo atrakcyjnie.

Jak co roku, czeka nas prawdziwe majówkowe szaleństwo. To będzie długi i pełen wydarzeń weekend

1 maja

12.00
Zaczynamy Piknikiem Europejskim. W programie m.in. pokaz grup rekonstrukcyjnych oraz sprzętu i uzbrojenia przedwojennego Wojska Polskiego (samochód Fiat 508 furgon, armata przeciwpancerna wz. 36 Bofors, ciężki karabin maszynowy wz. 30 Browning), występ Sosnowieckiej Orkiestry Dętej.

12.30
Rajd pieszy i rowerowy do Trójkąta Trzech Cesarzy (zapisy od 11.30 przed budynkiem UM)

14.00
Piknik Rodzinny
Grupy rekonstrukcyjne - pokaz musztry, ćwiczenia podstaw walki na bagnety, obsługa ckm, budowanie polowej linii telefonicznej, pokaz manewrowania tankietką TKS i samochodem Fiat 508 Furgon, prezentacja obsługi armatki ppanc. Umundurowanie, wyposażenia i uzbrojenie piechoty Wojska Polskiego i niemieckiego Wehrmachtu – porównanie wyposażenia i wyszkolenia żołnierzy. Prelekcje. Ok. 15 uczestnicy złożą kwiaty pod obeliskiem na TTC

19.00
Wielki koncert, z okazji 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej - "Sosnowiec Wolność Muzyka Niezależność"

Na scenie: Maciej Maleńczuk, John Porter, Tymon Tymański, Titus (Acid Drinkers), Joka (Kaliber 44), Mietall Waluś, Zbigniew Hołdys i Iowa Super Soccer.

Plac przed Urzędem Miejskim. Wstęp darmowy

2 maja

Ogród jordanowski w Kazimierzu
Podobnie jak w ubiegłym roku, spotykamy się na jordanie w Parku im. Jacka Kuronia. Będą atrakcje dla najmłodszych: bańki mydlane, malowanie buziek, zabawy z chustą, piłeczkami, pokaz wielkich baniek mydlanek, zabawy z balonami, klocki, kącik plastyczny.
Będziemy dla Was od godz. 14 do 18.

3 maja

O godzinie 11, przez Pomnikiem Konstytucji 3 Maja (Aleja Zwycięstwa 17), rozpoczną się oficjalne uroczystości. O 11.30 uczestnicy przemaszerują wraz z Sosnowiecką Orkiestrą Dętą, do Katedry, gdzie odbędzie się msza święta.

Zagłębiowska Masa Krytyczna
Rowerowa impreza przed budynkiem dworca PKP rozpocznie się już o godzinie 12. Sporo rowerowych atrakcji: DJ, konkursy, rowerowe kamizelki dla uczestników i pokaz trial-show.

O godzinie 15 wyruszy XII Zagłębiowska Masa Krytyczna. Trasa liczy 14 kilometrów. Rowerzyści z Sosnowca udadzą się do Dąbrowy Górniczej, a meta będzie w będzińskim Parku Syberka.

4 maja

Na majówkę warto też wybrać się do Teatru Zagłębia. 4 i 5 maja, o godzinie 18, niezwykła komedia - Pomoc Domowa.

5 maja

W niedzielę zapraszamy na Górkę Środulską. Tam odbędzie się Bieg charytatywny dla Tymka oraz Festyn Rodzinny. Start o 12

ArtKwarium, sosnowiecki Lokal na Kulturę, organizuje wernisaż prac Pawła Perłowskiego. Start o 18

Wieczorem warto przyjść na Stadion Ludowy. Do Sosnowca przyjeżdża Śląsk Wrocław - bezpośredni rywal w walce o utrzymanie Lotto Ekstraklasy. Początek meczu o 20.30.

W trakcie majówki pamiętajcie też o Boskiej Komedii, wystawie oryginalnych prac Salvadora Dali w Pałacu Schoena.

Czekają na Was parki, drogi rowerowe, rolkowisko w Parku Sieleckim, ogrody jordanowskie, Sosnowiecki Rower Miejski i inne atrakcje. Bądźcie z nami

Majówka 2019 - sprawdź program

Komentarze (2)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również