Wiadomości z Sosnowca

Koncert Masz Mnie - Pokonajmy Samotność w Muzie

  • Dodano: 2021-09-10 09:30

W ostatni weekend września serdecznie zapraszamy do Sali Widowiskowo-Koncertowej MUZA na dwudniowy koncert "Masz mnie - pokonajmy samotność".

Pierwszego dnia na scenie wystąpią:

Titus

  • polski muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów, multiinstrumentalista, a także okazjonalnie producent muzyczny. Znany przede wszystkim z występów w thrashmetalowej formacji Acid Drinkers w której gra na gitarze basowej i śpiewa. Wraz z zespołem ośmiokrotnie otrzymał nagrodę Fryderyka. Ponadto od 2009 występuje w ramach autorskiego projektu Titus’ Tommy Gunn, a od 2012 współtworzy formację Anti Tank Nun. Był także członkiem zespołów Virgin Snatch, Homo Twist i Albert Rosenfield. Gościł na płytach wykonawców, takich jak Małgorzata Ostrowska, Para Wino Band, Closterkeller, Nagły Atak Spawacza, Żuki Rock and Roll Band, Killjoy czy Chainsaw.

Sidney Polak

  • wokalista, perkusista, autor tekstów, muzyk i kompozytor, a także producent muzyczny i inżynier dźwięku, dziennikarz radiowy. Sidney Polak znany jest przede wszystkim jako perkusista zespołu T.Love, którego jest członkiem od 1990. Prowadzi także solową działalność artystyczną.
  • W 2002 rozpoczął karierę solową z zespołem Sidney Polak, a w 2004 roku wydał z nim album, na którym zaprezentował muzykę reggae, hip-hop i folk. Album i muzyk otrzymali sześć nominacji do nagrody Fryderyk roku 2004 (wygrał w kategoriach: kompozytor roku, autor roku i album roku – muzyka alternatywna). Jako dziennikarz związany był ze stacją radiową Roxy FM, w której prowadził autorską audycję „Piątek w Sidney”.

Mietall

  • muzyk rockowy i alternatywny, wokalista oraz gitarzysta aktywny na scenie od wczesnych lat 90. Współzałożyciel takich zespołów jak: Lenny Valentino, Penny Lane, Warsaw Bombs (z Muńkiem Staszczykiem), twórca zespołu Negatyw i solowego projektu Mietall Waluś Magazine.
  • Ma na swoim koncie trzy nominacje oraz jedną przyznaną nagrodę Fryderyk oraz nominację do Superjedynki na festiwalu w Opolu (z zespołem Negatyw). Wystąpił dwukrotnie na Festiwalu Top Trendy. Mietall Walluś jest pierwszym rockowym i alternatywnym artystą z Polski, który nagrywał w kultowym studiu Abbey Road w Londynie.

Joka 

  • znany również jako Ś.P. Brat Joka – polski raper, członek katowickiego zespołu Kaliber 44. Starszy brat Abradaba. Laureat nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka. W szczytowym okresie działalności artystycznej przypadającym na lata 1996-2000, Joka nagrał wraz z formacją Kaliber 44 trzy albumy studyjne. W 2011 roku Marten znalazł się na 26. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Rok później znalazł się na 5. miejscu analogicznej listy opublikowanej przez serwis Porcys.

Tomasz Makowiecki

  • muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów. W 2002 wystąpił w pierwszej edycji programu telewizji Polsat Idol, w którym zajął piąte miejsce. Po udziale w talent-show podpisał kontrakt fonograficzny z wytwórnią BMG Poland i wydał swój debiutancki album studyjny, zatytułowany Makowiecki Band. W tym samym czasie stanął także na czele zespołu sygnowanego tą samą nazwą. Album promowany był m.in. piosenką „Spełni się” oraz alternatywną wersją przeboju „Can’t Get You Out of My Head” Kylie Minogue.W 2005 wydał z zespołem drugi album studyjny, zatytułowany Piosenki na nie, na którym znalazł się m.in. utwór „Między nocą a dniem” oraz tytułowa piosenka, nagrana na potrzeby festiwalu sopockiego w 2005.
  • Koncert ma na celu popularyzowanie wiedzy na temat występowania i konsekwencji depresji oraz radzenia sobie ze stresem. Jest odpowiedzią na rosnącą falę stanów depresyjnych w szczególności wśród dzieci i młodzieży, doprowadzającą do agresji wobec innych jak i wobec siebie.

24.09.2021 godzina 20:00

Sala Widowiskowo-Koncertowa MUZA

ul. Warszawska 2, Sosnowiec

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.