Wiadomości z Sosnowca

Hołownia wsparł kandydaturę Kariny Wojtusiak

  • Dodano: 2024-03-12 14:00

W ostatni weekend odbył się briefing prasowy Polski 2050, na którym pojawił się m.in. Szymon Hołownia. Przedstawił i wsparł swoją obecnością kandydatkę na prezydent Sosnowca, mówiono o programie wyborczym ugrupowania i celach na przyszłość. 

Polska 2050 wystawia kandydatkę w wyborach

Moje hasło wyborcze, to siła współpracy - powiedziała na wstępie Karina Wojtusiak, kandydująca na prezydent Sosnowca.  Kocham to miasto, Sosnowiec jest moim miastem z wyboru, tutaj wychowuje się moje dziecko i chcę, by tu żyło się jak najlepiej. Sosnowiec, Sosnowiczanki i Sosnowiczanie zasługują na wybór przy urnie wyborczej. Nie tylko jedna droga, druga, ale zasługują na “trzecią drogę”. 

Czy jest trzecia droga dla Sosnowca? Kandydatka wspomina m.in. o haśle “Sosnowiec obywatelski”, w którym głosy grup, które niekoniecznie są największe jest też słyszalny.

To Sosnowiec, którym prawa i sprawy kobiet wychowujących np. niepełnosprawne dzieci, są słyszalne - podkreśliła.

Wojtusiak i jej ugrupowanie zamierzają zadbać m.in. o miejską infrastrukturę, regularne remonty chodników, jezdni, likwidację wielu barier architektonicznych. Planują zadbać o rozwój oddziału ginekologii szpitala miejskiego, który wymaga m.in. dofinansowania. 

Kluczem do sukcesu ma być jednak współpraca - rządzących, obywateli i wszystkich tych, którym dobro miasta leży na sercu. 

Kandyduję także dla mojej pięcioletniej córki i jej koleżanek. By zobaczyły, że kobiety mogą, powinny głośno mówić o swoich pomysłach i dążyć do ich realizacji - powiedziała.

Działaczka miejska 

Karina Wojtusiak jest działaczką miejską, związaną m.in. z Fundacją Kapitał Dobra i  projektem Świetlica Środula. Od lat działa m.in. na rzecz osób niepełnosprawnych. Jest również wdową po zmarłym w grudniu 2021 roku radnym Pawle Wojtusiaku (Świetlica była jednym z projektów, o których realizację zabiegał). 

Jestem tu w Sosnowcu, by wesprzeć w kampanii samorządowej, tę wspaniałą, kobiecą ekipę - mówił Szymon Hołownia podczas konferencji. Mamy tu nie tylko kandydatkę na prezydentkę tego wspaniałego miasta, ale i liderki list w poszczególnych okręgach. W Sosnowcu we wszystkich okręgach liderka otwiera listę, Polska 2050 jest bardzo sfeminizowanym ruchem, ma bardzo sfeminizowany klub parlamentarny z czego się bardzo cieszymy. Kobiet w polityce powinno być zdecydowanie więcej i ich głos w walce o ich prawa powinien być jeszcze bardziej słyszalny.

Marszałek Sejmu wspomniał także o ważnych dla jego ugrupowania spraw, poruszanych zarówno w  kampanii do sejmu i senatu, jak i w nadchodzących wyborach samorządowych. 

Zapowiadał m.in. dalszą walkę o zmianę przepisów dotyczących składki zdrowotnej, czy też zmianę restrykcyjnego prawa aborcyjnego, które to są dyskutowane w ramach koalicji rządzącej. 

Jest wiele problemów kobiet w naszym mieście, które można rozwiązać kierując Urzędem Miasta. Wymienię tylko kilka: zły stan oddziału ginekologii szpitala miejskiego, bariery architektoniczne dla matek z dziećmi w wózkach, brak odpowiedniego wsparcia dla matek opiekujących się dziećmi niepełnosprawnymi. A to tylko parę wyzwań, z którymi mieszkanki Sosnowca borykają się każdego dnia. - napisała niedawno na swoim profilu Wojtusiak

Kandydatka ma zamiar powalczyć o fotel prezydenta z aktualnie urzędującym, a starającym się o reelekcję Arkadiuszem Chęcińskim.


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również