Wiadomości z Sosnowca

Gra terenowa dla uczniów sosnowieckich szkół. Poznaj zwycięzców!

  • Dodano: 2023-04-17 07:15, aktualizacja: 2023-04-16 19:12

Uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w ubiegły czwartek wzięli udział w biegu na orientację i grze terenowej realizowanej w ramach projektu „Ludzie ludziom... - budowanie systemu wartości młodego człowieka we współczesnym świecie”. W zabawie brało udział łącznie 13 drużyn.

W ubiegły czwartek, w godzinach porannych, w Parku Miejskim im. Jacka Kuronia, w ramach programu projektu partnerskiego pn. "Ludzie ludziom... - budowanie systemu wartości młodego człowieka we współczesnym świecie”, odbył się bieg na orientację i gra terenowa. Program realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu, Komendę Miejską Policji w Sosnowcu, Teatr Zagłębia, Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Parkrun – Park Miejski oraz przy współudziale Sądu Rejonowego w Sosnowcu. Udział w zabawie wzięło łącznie 13 drużyn, w których skład wchodzili uczniowie klas 7 szkół podstawowych oraz uczniowie klas 1 i 2 szkół ponadpodstawowych

Uczestnicy otrzymali mapę, a także zadania do wykonania. Każda z drużyn w jak najszybszym czasie musiała zebrać pieczątki, które można było otrzymać w każdym z punktów oraz odpowiedzieć poprawnie na zadane im pytania. Aby ułatwić uczniom wykonanie zadań, każda z grup otrzymała kartkę z podpowiedziami. Ostatecznie wszyscy uczniowie ukończyli grę.

Na podium znalazły się następujące drużyny:

  • I miejsce – Technikum Nr 5 Samochodowo-Mechatroniczne
  • II miejsce – II Liceum Ogólnokształcące im. E. Plater
  • III miejsce – Branżowa Szkoła I Stopnia nr 7 Samochodowo-Mechatroniczna.

Zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy, medale oraz grę rodzinną „Pytaki”. Dodatkowo wezmą oni udział w bezpłatnej wycieczce edukacyjnej. Pozostali uczestnicy zabawy otrzymali nagrody pocieszenia.

Kolejne działania realizowane w ramach projektu już wkrótce!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również