Wiadomości z Sosnowca

Sosnowiec: Jego życie było zagrożone. Szybka interwencja policjantów

  • Dodano: 2023-04-17 07:00, aktualizacja: 2023-04-17 09:01

W dniu 8 kwietnia tego roku policjanci z Komisariatu II otrzymali zgłoszenie o mieszkańcu naszego miasta, którego życie i zdrowie było zagrożone. Zaalarmowani przez rodzinę mundurowi udzielili pomocy oraz asysty Pogotowiu Ratunkowemu, dzięki czemu 27-latek na czas trafił do szpitala.

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu II w godzinach popołudniowych w minioną sobotę otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań w dzielnicy Pogoń przebywa mężczyzna, którego życie i zdrowie może być zagrożone. Z informacji przekazanych przez rodzinę 27-latka wynikało, że jest on nieprzytomny. W związku z tym bezzwłocznie skierowano pod wskazany adres mundurowych z Komisariatu II, którzy po przybyciu na miejsce potwierdzili, że mężczyzna wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Policjanci udzielili pomocy wezwanym do zgłoszenia ratownikom medycznym, a także wsparli obecną na miejscu rodzinę mężczyzny. Następnie Pogotowie Ratunkowe w asyście mundurowych przewiozło go do tutejszego Szpitala i trafił pod opiekę lekarzy.

Sytuacja, w jakiej znajdował się 27-latek, zdecydowanie zagrażała jego życiu. Dzięki właściwej postawie osoby zgłaszającej interwencję oraz działaniom policjantów i ratowników medycznych mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę lekarzy. 

Pamiętajmy!

Zawsze reagujmy w przypadku, gdy mamy do czynienia z osobą, która potrzebuje pomocy. Tylko dzięki szybkiej reakcji możemy zapobiec tragedii. Jeśli coś nas zaniepokoi, nie wahajmy się poprosić służb ratowniczych o pomoc. Każde tego rodzaju zgłoszenie jest zawsze natychmiast szczegółowo sprawdzane. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również