Wiadomości z Sosnowca

Drzwi szeroko otwarte

  • Dodano: 2012-04-10 10:30, aktualizacja: 2012-07-25 21:08

W piątek 30 kwietnia, po południu, na korytarzach naszej szkoły pojawili się młodzi, mili goście - uczniowie gimnazjów Sosnowca i okolicznych miast. Mieli okazję przyjrzeć się Plater z bliska, obejrzeć pracownie, laboratoria, porozmawiać z uczniami i poznać nauczycieli oraz ofertę edukacyjną szkoły.

 

Zainteresowani podjęciem nauki w klasie o rozszerzeniu matematyczno-informatycznym uczestniczyli w pokazie nowości technologicznych firmy Microsoft związanych z systemem Windows 8 i ciekawostkami w pakiecie MS Office, przeprowadzonym przez nauczycieli informatyki i Adriana Rupalę z klasy 1a. Matematycy zorganizowali konkurs Potyczki matematyczne. Każdy uczestnik zmagań otrzymał pamiątkowy dyplom, a za zajęcie miejsca pierwszego przyznano dodatkowo nagrody książkowe.

 

Kandydaci do klasy o rozszerzeniu biologiczno-chemicznym obejrzeli prezentacje multimedialne z zakresu geografii i chemii, wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych i pokazie doświadczeń z chemii i biologii  oraz mogli zobaczyć scenki teatralne na temat zdrowego serca przygotowane w języku angielskim przez panią Teresę Wieczorek oraz klasę 3d2. Ponadto dzień później, w sobotę 31 marca uczniowie gimnazjów współzawodniczyli w VIII edycji Drużynowego Turnieju Przyrodniczego Emiliada.

 

Reprezentujący klasy o profilu prawno-socjologicznym uczniowie i ich opiekunowie dr Marcin Rudy i dr Marcin Janeczek przedstawili zasady funkcjonowania oddziałów o tym rozszerzeniu. Zwrócili uwagę, że nauka w klasie o tym profilu umożliwiaprzygotowanie się do studiów uniwersyteckich na kierunkach takich jak prawo, socjologia, politologia oraz zaprezentowali stosowane w tej klasiemetody aktywizujące, pozwalające uczniom brać aktywny udział w życiu politycznym i społecznym. Goście mieli również okazję obejrzeć relację z jednej z rozpraw sądowych obserwowanych przez uczniów klasy 3d2 w grudniu ubiegłego roku. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy 1d, 3d1 i 3d2 pod opieką Olgi Kalarus.

 

Zapoznawszy się ze szczegółami oferty edukacyjnej na przyszły rok szkolny, kandydaci rozpoczęli wycieczkę po szkole pod opieką starszych kolegów. Zmierzając w stronę auli mogli wstąpić do pracowni geograficznej. Tu nauczyciele języka angielskiego wraz z uczniami przygotowali stoiska ukazujące kulturę i obyczaje krajów, w których mieszczą się szkoły, współpracujące z II LO w ramach wymian międzynarodowych. Na stołach znalazły się zdjęcia, przewodniki, plakaty, pocztówki - i co najważniejsze - pyszne dania m. in. z Hiszpanii, Włoch, Rumunii, Portugalii, Holandii i Turcji przygotowane przez uczniów.

 

O godzinie 17:00 w auli liceum rozpoczęła się prezentacja innowacji pedagogicznych zaplanowanych na rok szkolny 2012/2013. Innowacja "Edukacja kulturowo-filmoznawcza" została przedstawiona przez nauczyciela języka polskiego Jacka Bajera. Pan Marcin Galas zaprosił młodzież do udziału w pokazie ratownictwa medycznego, które będzie jednym z elementów nauczania w ramach innowacji "Zarządzanie kryzysowe", natomiast pani Anna Sablik, prezentując innowację taneczną  dostarczyła zebranym pozytywnych wrażeń dzięki zorganizowaniu pokazu tańca towarzyskiego oraz tańca modern w wykonaniu uczniów. Uroczystość, uświetnioną popisami wokalnymi utalentowanych uczniów i absolwentów szkoły, zakończył występ pana Marcina Galasa i  Filipa Warota   (z klasy 2b), do których spontanicznie dołączyła publiczność.


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również