Wiadomości z Sosnowca

Ile kosztuje adwokat?

  • Dodano: 2022-05-19 13:45, aktualizacja: 2022-11-23 13:59

W niektórych sytuacjach życiowych pomoc doświadczonego prawnika bywa nieoceniona. Jednak porada prawna tak samo jak każda inna usługa bywa kosztowna, dlatego warto wiedzieć, na jakie koszty trzeba się przygotować w sytuacji, kiedy będziemy potrzebowali porady adwokata. W tym artykule odpowiemy na najważniejsze pytania: Ile prawnik bierze za reprezentowanie w sądzie? Od czego zależy koszt usługi prawnej w danej kancelarii? I w końcu kiedy pomoc prawnika jest niezbędna?

Ile zapłacę za reprezentowanie w sądzie? Ile kosztuje porada prawna u adwokata?

Przed rozpoczęciem współpracy z adwokatem, również w sprawach wymagających reprezentowania interesów klienta przed sądem, spisywana jest stosowna umowa. To właśnie ten dokument określa koszt obsługi prawnej obejmującej: przygotowanie się do sprawy, zapoznanie się z treścią dokumentacji i specyfiką sprawy, konsultacje, sporządzanie pism procesowych oraz bezpośrednie reprezentowanie klienta przed daną instancją. W takim przypadku wynagrodzenie obejmuje wszystkie niezbędne czynności pełnomocnika.  

Z kolei cena porady prawnej jest bardzo zróżnicowana - z reguły jest to koszt od 150 do 250 złotych, jednak cennik usług kancelarii adwokackich zamyka się w dużym przedziale cenowym. Pierwsze spotkanie z klientem polega na przeprowadzeniu przez adwokata wnikliwej oceny pod kątem możliwych rozwiązań oraz szansy na uzyskanie satysfakcjonującego rozwiązania sprawy. W trakcie porady prawnej adwokat szacuje również stopień skomplikowania sprawy i czas jej trwania. 

Od czego zależy koszt obsługi prawnej w kancelarii adwokackiej?

Wpływ na wysokość cen obsługi prawnej mają przede wszystkim: 

  • stopień skomplikowania sprawy, 
  • dziedzina prawa, 
  • liczba rozpraw przypisana do danej sprawy, 
  • wartość przedmiotu sprawy, 
  • doświadczenie adwokata,
  • lokalizacja kancelarii adwokackiej. 

Kiedy pomoc prawnika jest niezbędna?

Tak naprawdę nie istnieje uniwersalna odpowiedź na to pytanie. Często z pozoru mało istotne sprawy okazują się niemożliwe do rozwiązania bez fachowej porady adwokata. Poza oczywistymi powodami wizyt w kancelarii adwokackiej takich jak: rozwód, sprawa o alimenty, ustalenie ojcostwa czy pozbawienie praw rodzicielskich, z usług adwokata może skorzystać każdy, kto czuje taką potrzebę. Właśnie dlatego, jeżeli czujesz, że Twoja sytuacja życiowa jest skomplikowana i potrzebujesz zasięgnąć porady prawnej - zrób to! 

Jeżeli szukasz doświadczonej i godnej zaufania kancelarii adwokackiej - sprawdź ofertę adwokata w Sosnowcu pracującego w Kancelarii Radcy Prawnego i Adwokata!
 


Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.