Wiadomości z Sosnowca

Wyższa Szkoła Medyczna na Targach Edukacyjnych

  • Dodano: 2013-04-05 15:30, aktualizacja: 2013-04-07 15:01

W VI Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie odbyły się Targi Edukacyjne.

Wśród wielu szkół językowych, doskonalenia zawodowego, ośrodków doradztwa personalnego i uczelni wyższych nie mogło zabraknąć również Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu.

Na początku był pewien opór wśród uczniów, ale szybo przełamali swoje obawy. My pokazaliśmy im jak prawidłowo należy przeprowadzić reanimację. Uczniowie pomimo młodego wieku szybko podchwycili teorię i na naszym medycznym fantomie sprawdzali zdobyte umiejętności. Było dużo śmiechu choć temat pierwszej pomocy traktujemy całkiem poważnie – przyznaje Arek, ratownik medyczny, kończący edukację w WSM w Sosnowu.

Częstochowskie Targi Edukacyjne 2013 były okazją do wymiany doświadczeń, zapoznania się z ofertą edukacyjną przybyłych na targi szkół, ale przede wszystkim szansa na zdobycie wiedzy z dziedziny ratowania życia, a to jak przyznaje dr n. med. Katarzyna Matusiak, rektor WSM lekcja najcenniejsza.

Bo mogąca w przyszłości przynieść wymierne korzyści zarówno dla tych, którzy na targach nauczyli się pierwszej pomoc ale i osób, którym ta wiedzą uratuje życie - powiedziała rektor WSM.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.