Wiadomości z Sosnowca

Przejazd z Sosnowca do Mysłowic ponownie otwarty!

  • Dodano: 2020-12-23 07:00, aktualizacja: 2020-12-23 04:44

Od środy 23 grudnia ulica Ostrogórska na odcinku od skrzyżowania z ulicą Naftową do granicy z Mysłowicami znów będzie przejezdna. W związku z tym od 24 grudnia na swoje normalne trasy wrócą autobusy komunikacji publicznej linii 26, 106 i 150. 

Modernizacja drogi i otoczenia podzielona została na trzy części

Pierwszy został wykonany w ubiegłym roku. Mowa o wartej 5,4 mln zł inwestycji związanej z budową 400-metrowego odcinka drogi: od skrzyżowania z ulicą Jagiellońską do przejazdu kolejowego, wraz z budową nowego ronda i drogą rowerową.

Teraz kończy się wart 8 mln zł II etap w ramach którego przebudową objęty był 500-metrowy odcinek drogi od przejazdu kolejowego, w rejonie ulicy Naftowej, do granicy z Mysłowicami. Droga i otoczenie są wykonywane w takim samym standardzie, jak pierwszy etap. Nie zabraknie doświetlonych przejść dla pieszych, chodników oraz drogi rowerowej i nowego oświetlenia. Wybudowana została nowa kanalizacja deszczowa i sanitarna, a także dwie zatoki autobusowe.

Ale to nie koniec zmian na tej ulicy. Rozpoczęły się już pierwsze roboty przy trzecim etapie, czyli przy odcinku od nowego ronda (ul. Jagiellońska) do ronda Zagłębia Dąbrowskiego rozpocznie prace. W pierwszej fazie nie będzie utrudnień dla kierowców, mogą pojawić się jedynie chwilowe utrudnienia w ruchu

Zakres prac jest podobny jak na dwóch wspomnianych etapach: nowa jezdnia, chodniki, droga rowerowa, doświetlone przejścia dla pieszych w tym jedno z sygnalizacją przy przedszkolu oraz przebudowa sieci kanalizacyjnej deszczowej, sanitarnej, energetycznej i pozostałej infrastruktury – wylicza Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta Sosnowca.

Ten wart 7,4 mln zł etap powinien być gotowy we wrześniu przyszłego roku.

Przejazd z Sosnowca do Mysłowic ponownie otwarty!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.