Wiadomości z Sosnowca

Ponad 100 miejsc parkingowych przy Energetycznym Centrum Kultury

  • Dodano: 2021-04-09 14:00

Do końca kwietnia zakończą się prace remontowe przy budowie parkingów przy głównej siedzibie Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury. Energetyczne Centrum Kultury przy ul. Będzińskiej będzie teraz dysponować 135 miejscami parkingowymi.

– W grudniu ubiegłego roku zakończyliśmy pierwszy etap prac, oddaliśmy do użytku tzw. parking środkowy. Zdemontowana została istniejąca do tej pory wyeksploatowana i uszkodzona nawierzchnia. W jej miejsce wykonano nową nawierzchnię miejsc postojowych i dróg manewrowych z betonowej kostki brukowej. Z kolei w marcu bieżącego roku zakończył się drugi etap, tym razem wyremontowaliśmy parking przy budynku – powiedział Michał Góral, dyrektor Miejskiego Klubu im. Jana Kiepury.

W projekcie ujęto oczywiście miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych. Obecnie trwają prace porządkowe, które zakończą się pod koniec kwietnia. Koszt inwestycji to prawie 580 tys. zł.

– Budynek, w którym siedzibę ma Klub im. Jana Kiepury został zaadaptowany jako jednostka kulturalna i jest stale unowocześniany. To jedno z ważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Sosnowca, służy mieszkańcom, zarówno tym najmłodszym, którzy stawiają pierwsze kroki czy to na scenie czy szlifując inne talenty artystyczne. Dbamy o komfort tego miejsca, pamiętamy o osobach z niepełnosprawnościami, o seniorach. W 2018 roku do użytku oddana została nowoczesna winda. Teraz przyszedł czas na miejsca parkingowe – podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Miejsca postojowe będą wykorzystywane również przy ewentualnej kontynuacji kina samochodowego, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.