Wiadomości z Sosnowca

Kolejne przejście dla pieszych w Sosnowcu stanie się jeszcze bezpieczniejsze

  • Dodano: 2021-08-09 09:00

Kolejne przejście dla pieszych w Sosnowcu stanie się jeszcze bezpieczniejsze. Tym razem chodzi o jedno z przejść na Braci Mieroszewskich, które będzie miało ciekawe rozwiązania.

Kolejne przejście dla pieszych w Sosnowcu stanie się jeszcze bezpieczniejsze

W Sosnowcu to już reguła, że w trakcie inwestycji, przejścia dla pieszych są remontowane tak, aby stały się jeszcze bezpieczniejsze. Nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem ze strony niektórych kierowców, ale warto pamiętać, że kierowcą się bywa, a pieszym jest każdy.

- Teraz przychodzi pora na kolejne przejście w mieście.Docierały do nas sygnały od mieszkańców Zagórza, że przejście w okolicy hali sportowej jest szczególnie niebezpieczne. Tuż obok znajduje się kilkanaście firm, duże osiedle, park, a także przystanki autobusowe. W tym miejscu widoczność pieszego jest ograniczona i dochodziło tutaj już do kilku, niebezpiecznych sytuacji, w których poszkodowany mógł być pieszy - mówi  Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. - Co zmieni się na przejściu? Przede wszystkim zostanie doświetlone, będzie aktywne, a część chodnika w jego rejonie zostanie przebudowana. Zainstalowane zostaną urządzenia systemu automatycznego pomiaru prędkości, aby kierowca, ale też przechodnie wiedzieli, z jaka prędkością nadjeżdża samochód. Pojawi się także innowacyjny system STOP PHONE. Dzięki niemu, każdy kto będzie miał specjalną aplikację na swoim smartfonie, otrzyma ostrzeżenie o zbliżaniu się do przejścia dla pieszych - dodaje prezydent.

Szacunkowy koszt inwestycji to 300 tysięcy złotych 

Szacunkowy koszt to 300 tysięcy złotych, a miasto otrzymało właśnie na ten cel 200 tysięcy złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2021. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Będzie to kolejne przejście w mieście, które zostało zmodernizowane dla poprawy bezpieczeństwa. Dodatkowo doświetlone przejścia znajdują się m.in. przy ulicy Orlej, Powstańców, Braci Mieroszewskich, Wojska Polskiego, Baczyńskiego, Grota Roweckiego, Blachnickiego czy Teatralnej.

Miasto zrealizowało także tzw. wyniesione przejścia dla pieszych, choćby na Staropogońskiej, Moniuszki czy Wysokiej. W ostatnich latach pojawiły się nowe sygnalizacje świetlne (Grota-Roweckiego, Baczyńskiego, Będzińska) na przejściach, ale też zawężone zostały ruchliwe drogi (Orla i 11 Listopada). Na tym nie koniec, bo na kilku przejściach, m.in. Orląt Lwowskich, Wojska Polskiego, Hubala-Dobrzańskiego, Będzińska i innych pojawiło się nowe oznakowanie z żółtym tłem odblaskowym.


Źródło: UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również