Wiadomości z Sosnowca

"Tyle wsparcia w całym mieście"- projekt MOPS

 • Dodano: 2021-08-06 09:00

Planowane działania w Klubach dla Mieszkańców w ramach Programów Aktywności Lokalnej w związku z realizacją projektu: "Tyle wsparcia w całym mieście" realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sosnowcu.

"Tyle wsparcia w całym mieście"

Na bieżąco prowadzona będzie w sierpniu  rekrutacja do udziału w projekcie – Programy Aktywności Lokalnej w dzielnicach Pogoń, Milowice, Niwka, Konstantynów i Kazimierz – osoby wykluczone/zagrożone wykluczeniem społecznym, w tym osoby bezrobotne, niepełnosprawne, z zaburzeniami psychicznymi.

Ponadto realizowane  będzie specjalistyczne poradnictwo w ramach Punktu Informacji Obywatelskiej w Klubach dla Mieszkańców udzielane stacjonarnie w Klubie oraz telefonicznie.

Organizowane będą zajęcia/wyjścia edukacyjno-integracyjnych dla dzieci i młodzieży w ramach akcji wakacyjnej:

 • organizacja wyjazdów edukacyjno-integracyjnych,
   
 • organizacja wyjść edukacyjno-integracyjnych dla dorosłych uczestników Klubu (np. kino, teatr),
   
 • zajęcia sportowe dla uczestników Klubów dla Mieszkańców - Nordic Walking, gimnastyka,
   
 • spotkania integracyjne, edukacyjne uczestników Klubu dla Mieszkańców i grup samopomocowych,
   
 • zajęcia edukacyjne dla dzieci - plastyczne, muzyczne,
   
 • spotkania tematyczne konkursy na Facebooku, w specjalnie utworzonych pokojach telefonicznych oraz stacjonarnie w Klubach,
   
 • budowanie sieci wsparcia społecznego, w szczególności dla seniorów, animowanie środowiska lokalnego, budowanie partnerstw, organizowanie sieci wsparcia sąsiedzkiego,
   
 • publikowanie materiałów na stronie internetowej i Facebookowej: fotorelacje, konkursy, porady specjalistów, artykuły oraz samodzielnie nagrywane krótkie filmiki z propozycją aktywnego i twórczego spędzenia czasu, relacje z przeprowadzonych działań. Celem tego działania jest nie tylko promocja Programów Aktywności Lokalnej, ale przede wszystkim utrzymanie kontaktu z uczestnikami, motywowanie do aktywności społecznej, zapobieganie niekorzystnym zjawiskom, tj. osamotnienie, depresja.


Źródło: UM Sosnowiec

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również