Wiadomości z Sosnowca

Ilustracje z cyklu "Dialog" już od 15 lutego w Mediatece

  • Dodano: 2021-02-11 14:30, aktualizacja: 2021-02-12 08:13

Od 15 lutego od 31 marca w Galerii „Pod Świetlikami” Zagłębiowskiej Mediateki prezentowana będzie wystawa ilustracji autorstwa Alicji Ludwichowskiej – sosnowieckiej artystki i graficzki, zatytułowana „Dialog”. Ekspozycja udostępniana będzie w godzinach otwarcia placówki. Wstęp wolny. 

Cykl "Dialog" Alicji Ludwichowskiej

Punktem wyjścia do powstania cyklu "Dialog" była fascynacja bogactwem językowej metaforyzacji, inspirowanej zachowaniami zwierząt. Jedna nazwa, jeden wyraz, często łączą w sobie określenie stanu psychicznego, cech charakteru i wyglądu człowieka. Kolejne nazwy zwierząt niosą ze sobą inne emocje, różne stopnie ekspresji - zarówno pozytywnej, jak i negatywnej.

"Dialog" to zbiór ilustracji pokazujących - z przymrużeniem oka - relacje międzyludzkie i sposoby określania siebie nawzajem. To też próba zobrazowania postrzegania naszych zachowań, naszej osoby przez innych. Oglądając kolejne ilustracje, widz ma okazję do refleksji na tym, czy warto, przez swoje postępowanie i decyzje, być postrzeganym jako szczur lub kret? - twierdzi autorka "Dialogu" Alicja Ludwichowska

Projektantka grafiki użytkowej z Sosnowca

Alicja Ludwichowska to pochodząca z Sosnowca projektantka szeroko pojętej grafiki użytkowej. Artystka wywodzi się z sosnowieckiego studia sztuk plastycznych "Wytwornia", jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Zawodowo współpracowała z kilkoma agencjami specjalizującymi się w projektowaniu graficznym i multimedialnym. Obecnie zajmuje się animacją społeczno-kulturalną, jest także odpowiedzialna za opiekę nad wizerunkiem graficznym Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu, w tym Zagłębiowskiej Mediateki.

W swoje prace często, oprócz grafiki komputerowej, wplata elementy analogowe, wychodzące z gestu ręki, używając w tym celu technik rysunkowych i malarskich. Jako największe osiągnięcie wymienia stworzenie grafiki na okładkę zespołu The Toy Dolls.

Prywatnie osoba o stu pomysłach na minutę, próbująca wszystkiego co nowe i ekscytujące. Hobbistycznie zajmuje się fotografią, muzykuje też na gitarze basowej. Chętnie angażuje się we wszystkie kreatywne projekty, które mogą nieść ze sobą twórczą satysfakcję i możliwość samorozwoju.

Ilustracje z cyklu "Dialog" już od 15 lutego w Mediatece

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.