Sosnowiec - portal miejski Sosnowiecki.pl

Wiadomości z Sosnowca

DrugRead w sosnowieckiej Komendzie

  • Dodano: 2018-03-09 07:45, aktualizacja: 2018-03-08 14:49

DrugRead to nowe narzędzie sosnowieckich policjantów do walki z osobami, które będąc pod wpływem działania narkotyków postanawiają prowadzić pojazdy mechaniczne. Już w pierwszym dniu użytkowania urządzenia funkcjonariusze ujawnili dwóch kierujących pod wpływem środków odurzających.

DrugRead to profesjonalne urządzenie elektroniczne przeznaczone do optometrycznej analizy wyników paskowych narkotesterów na ślinę. Kierujący poddany badaniu dokonuje pobrania śliny przy pomocy narkotestera DrugWipe po czym umieszcza pobrany materiał w urządzeniu do optometrycznej analizy. Wynik badania jest znany już po 8 minutach. Głównym atutem urządzenia jest jego mobilność oraz fakt, iż może ono pracować w każdych warunkach atmosferycznych.

Tylko przedwczoraj sosnowieccy policjanci ujawnili dwóch kierujących pod wpływem działania narkotyków. Jednym z nich był 31 letni mieszkaniec Sławkowa. Policjanci NGW KWP Katowice w trakcie patrolu ul. Kombajnistów zauważyli kierującego pojazdem, który nerwowo rozglądał się na boki oraz za siebie. Zachowania te spowodowały że policjanci zatrzymali osobowego Volkswagena do kontroli. Mężczyzna, który prowadził pojazd unikał kontaktu wzrokowego, mówił bardzo szybko i chaotycznie, był bardzo pobudzony a jego źrenice były zwężone i nie reagowały na światło. Funkcjonariusze przeprowadzili badanie testerem DrigWipe, który wskazał, iż mężczyzna znajdował się pod wpływem amfetaminy oraz marihuany. W związku z prowadzeniem pojazdu mechanicznego pod wpływem środków odurzających mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności

Najnowsze informacje z Sosnowca w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.