Wiadomości z Sosnowca

Bądź aktywny!

  • Dodano: 2011-07-07 09:45

Jak odnaleźć się na rynku pracy, jeśli ma się od 45 do 64 lat? Odpowiedzi na to pytanie warto szukać podczas udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń i porad doradców, skierowanych do niepracujących mieszkańców województwa śląskiego, znajdujących się właśnie we wspomnianym przedziale wiekowym. Projekt "Aktywizacja zawodowa i społeczna osób 45+" jest realizowany w siedmiu miasta województwa śląskiego, w tym w Sosnowcu, we współpracy z Finess Sp. z o.o. oraz Fundacją Viribus Unitis.

Celem projektu jest zmniejszenie społecznej degradacji i przeciwdziałanie wykluczeniu osób po 45 roku życia, zamieszkałych na terenie województwa śląskiego. Oprócz kompleksowego wsparcia i pomocy osobom w wieku pomiędzy 45-64 lata poprzez poradnictwo zawodowe, psychologiczne, prawne oraz szkolenia, przewiduje się również kampanię promującą silver economy (srebrną ekonomię) - systemu ekonomicznego ukierunkowanego na wykorzystanie potencjału osób po 45 roku życia na rynku pracy.

W ramach Projektu zaproponowano cykl szkoleń obejmujący 3 moduły tematyczne. Pierwszy pod nazwą "jestem aktywny", to 30 godzin, które mają za zadanie przygotować uczestników projektu do podjęcia pracy i zwiększyć przystosowanie się do zmieniającego się rynku pracy. Moduł "prawo na co dzień", to 16 godzin, mających na celu przybliżyć wiedzę z zakresu prawa, zdobycie umiejętności radzenia sobie w codziennym życiu. Zaś podczas 40-godzinnego "szkolenia komputerowego" uczestnicy nauczą się obsługi Internetu oraz programów użytkowych niezbędnych w pracy i przy jej poszukiwaniu.

Udział w Projekcie jest całkowicie bezpłatny współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu VII Promocja integracji społecznej, Działania 7.2 Przeciwdziałanie wykluczeniu i wzmocnienie sektora ekonomii.

Punkt konsultacyjny w Sosnowcu znajduje się przy ul. Modrzejowskiej20 (tel. 32 757 68 91).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również