Wiadomości z Sosnowca

Artyści i samorządowcy z Sosnowca i Katowic zmierzyli się na boisku! [FOTORELACJA]

  • Dodano: 2021-08-30 08:45, aktualizacja: 2021-08-30 09:06

26 sierpnia odbył się mecz unikalny w skali województwa Śląskiego. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny artystów i samorządowców największych miast Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. Drużyny do gry poprowadzili Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński oraz Prezydent Katowic Marcin Krupa. Tym razem górą Zagłębie! Ekipa z Sosnowca wygrała 6:2!

Mecz był znakomitą okazją do zacieśnienia więzi pomiędzy mieszkańcami Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, w duchu pozytywnej sportowej rywalizacji. Na stadionie MOSiR przy Alei Mireckiego 31 w Sosnowcu spotkały się dwie drużyny, złożone z artystów Teatru Zagłębia w Sosnowcu, Teatru Śląskiego w Katowicach oraz samorządowców obu miast, by zmierzyć się w rozgrywce o puchar oraz należne mu miejsce po jednej ze stron Brynicy. Honorowymi kapitanami drużyn byli prezydenci obu miast – Marcin Krupa oraz Arkadiusz Chęciński.

- Chociaż celem meczu zawsze jest zwycięstwo jednej z drużyn, to nie zabrakło też elementów integrujących kibiców z obu regionów. Przede wszystkim zależało nam na stworzeniu wspólnotowego doświadczenia i spędzeniu ze sobą  popołudnia w oryginalny sposób. Mimo kiepskiej aury myślę, że nam się to udało – mówiła Iwona Woźniak, dyrektor Teatru Zagłębia.

- Dużo emocji, nie tylko sportowych, ale najważniejsza przyjaźń i współpraca zagłębiowsko-śląsk.  Ekipa sosnowiecka wygrała 6:2 chociaż w tym wypadku najistotniejsze było zacieśnianie więzi. Prawda jest taka, że się wszyscy lubimy, szanujemy i dobrze nam się współpracuje Sport łączy, Sosnowiec łączy. A Was zapraszam do dalszego śledzenia akcji Teatr Zagłębia w Sosnowcu i Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, bo to dopiero początek. Marcin Krupa dziękuję za mecz. Niewiele brakowało, a wpisałbyś się na listę strzelców. Pora na rewanż - przekazał Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Katowice planują rewanż na Stadionie Śląskim.

Zespołom Teatru Zagłębia i Teatru Śląskiego zależy na rozwijaniu współpracy, także poza sceną. Okazją do rozegrania meczu jest uroczyste rozpoczęcie projektu Zagłębie//Śląsk – inicjatywy opartej o współpracę dwóch czołowych instytucji kultury regionów Zagłębia Dąbrowskiego i Górnego Śląska, czyli Teatru Zagłębia z Sosnowca i Teatru Śląskiego z Katowic. Na projekt składają się m.in. konferencja naukowa organizowana przez Teatr Zagłębia we współpracy z Uniwersytetami Jagiellońskim i Śląskim: „Strefy KON/TAKTU – Strefy KON/FLIKTU jako narzędzie rozpoznawania współczesnej rzeczywistości kulturowej” oraz spektakl „Nikaj” na podstawie tekstu Zbigniewa Rokity w reżyserii Roberta Talarczyka.

Projekt Zagłębie//Śląsk jest objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również