Wiadomości z Sosnowca

Zwycięstwa i podia w wyścigowym debiucie motocyklistów

  • Dodano: 2013-05-21 13:00
Motocykliści debiutującego w mistrzostwach Polski sosnowieckiego zespołu Global-tech Racing w wielkim stylu rozpoczęli w ten weekend wyścigowy sezon na torze w Poznaniu. Adrian Pasek i Piotr Surowiec stanęli na podium. Przemek Krajewski wygrał oba wyścigi swojej klasy.
 
Adrian Pasek, dla którego ten weekend był nie tylko debiutem w barwach nowo powstałej ekipy Global-tech Racing, ale także pierwszym startem na motocyklu Aprilia w kategorii Superstock 1000, rozpoczął sezon od mocnego akcentu. 21-latek z Kolbuszowej, który rok temu zajął szóste miejsce w motocyklowym Pucharze Europy Juniorów, kwalifikacje do pierwszej rundy WMMP w Poznaniu zakończył na piątej pozycji, w pierwszym wyścigu był czwarty, a w drugim wywalczył podium, finiszując na rewelacyjnym, trzecim miejscu.
 
Identyczny wynik w kategorii Supersport wywalczył Piotr Surowiec, sobotni wyścig kończąc na czwartym, a niedzielny na trzecim miejscu, sięgając po kolejne podium dla debiutującej w ten weekend w motocyklowych mistrzostwach Polski ekipy Global-tech Racing. Pasek i Surowiec po pierwszej rundzie zajmują w swoich klasach świetne, trzecie miejsca w klasyfikacji generalnej.
 
Lepszego początku sezonu nie mógł wymarzyć sobie Przemek Krajewski, który wygrał oba wyścigi Pucharu Polski klasy Rookie 600, w niedzielę finiszując aż 14 sekund przed kolejnym zawodnikiem. 23-latek z Nowej Rudy objął jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
 
Darek Orłowski wyścigi Pucharu Polski klasy Rookie 1000 ukończył odpowiednio na siódmej i ósmej pozycji. 34-latek z Ostrowa Wielkopolskiego zajmuje po pierwszej rundzie siódmą pozycję w tabeli.
 
Beniamin Bednarski, piąty z zawodników ekipy Global-tech Racing i jednocześnie manager sosnowieckiego zespołu, w wyścigach pucharu Aprilia RSV4 finiszował  odpowiednio na dziesiątym i jedenastym miejscu, zdobywając cenne doświadczenie przed kolejnymi startami w swoim zaledwie drugim sezonie na torze wyścigowym. Po dwóch pierwszych wyścigach 29-latek z Sosnowca zajmuje jedenaste miejsce w tabeli, tuż za słynnym rywalem, bokserem Przemkiem Saletą.
 
Druga runda WMMP odbędzie się w pierwszy weekend lipca na czeskim torze Most. Wcześniej jednak zawodników ekipy Global-tech Racing czeka prezentacja zespołu, która odbędzie się w najbliższą środę podczas targów Autostrada w Kielcach, gdzie Adrian Pasek zaprezentuje także swoje umiejętności stunterskie. Więcej informacji o zespole Global-tech Racing pod adresem www.global-racing.pl oraz na profilu „Global-tech Racing” na Facebooku.
 
Adrian Pasek
To był udany debiut w nowej klasie i w barwach zespołu Global-tech Racing. Co prawda nie czuję się jeszcze całkowicie komfortowo na motocyklu, nad którym musimy jeszcze trochę popracować, aby stał się faktycznie „moją maszyną”, ale same wyścigi były bardzo udane i emocjonujące. W obu stoczyłem zacięte i wygrane pojedynki, w niedzielę stając na podium, co bardzo mnie cieszy, tym bardziej, że cały czas się uczę. Miałem okazję przekonać się, jak poradzę sobie z przejechaniem szesnastu okrążeń na większej maszynie, ale jechało mi się bardzo dobrze i przez cały weekend świetnie się bawiłem. Sam byłem też zaskoczony tym, jak dobrze startuje mi się na Aprilii, ponieważ do tej pory start był raczej moją słabą stroną. Cały czas się uczymy, dlatego przed drugą rundą WMMP czeka nas jeszcze sporo testów. Musimy dopracować ustawienia, a ja muszę "wjeździć" się w moją Aprilię. Chciałbym wystartować w rundzie pucharu Superstock 1000 przy mistrzostwach świata na włoskim torze Imola pod koniec czerwca, ale najpierw musimy dopiąć wszystko na ostatni guzik jeśli chodzi o motocykl.
 
Piotr Surowiec
Przesiadka na Yamahę okazała się świetną decyzją. Razem z zespołem Global-tech Racing mamy bardzo dobrą bazę, ale musimy jeszcze dopracować drobne szczegóły. Mam małe problemy z redukcją biegów podczas wejść w zakręty, ale wiemy jak je wyeliminować przed kolejnym wyścigiem, więc jestem bardzo dobrej myśli. W sobotę źle wystartowałem, co kosztowało mnie walkę o podium. W niedzielę zaliczyłem dobry start i utrzymywałem równe tempo, dzięki czemu finiszowałem na trzeciej pozycji. To solidny początek. Wiem, że po dopracowaniu ustawień mogę pojechać o sekundę szybciej na okrążeniu, więc nie mogę się już doczekać kolejnej rundy.
 
Przemek Krajewski
Jestem bardzo zadowolony z tak dobrego początku sezonu w barwach zespołu Global-tech Racing. W pierwszym wyścigu musiałem gonić lidera, ale miałem równe tempo i wysunąłem się na prowadzenie na przedostatnim okrążeniu. W niedzielę prowadziłem od startu do mety i finiszowałem 14 sekund przed kolejnym zawodnikiem, co bardzo mnie cieszy. Mam sporą przewagę w klasyfikacji generalnej i nie mogę się już doczekać kolejnego wyścigu. To był dla mnie bardzo udany weekend. Smak szampana na podium, pierwszy wywiad telewizyjny, piękna pogoda i świetna atmosfera w zespole. Mam nadzieję, że kolejne wyścigi będą równie udane.
 
Darek Orłowski 
To był bardzo udany weekend dla całego zespołu, ale ja nie jestem do końca zadowolony ze swoich wyników. Pierwsza runda pokazała, że pierwsza trójka jest bardzo szybka, ale czwarta pozycja wydaje się realnym celem. W pierwszym wyścigu popsułem start i spadłem na dwunaste miejsce, ale przebiłem się na siódmą lokatę. W drugim walczyłem o piątą pozycję, ale niestety, moje ręce nie wytrzymały siłowania się z motocyklem o mocy 170 koni mechanicznych przez cały dystans. Przed metą nieco opadłem z sił i spadłem z szóstego na ósme miejsce. Przez zimę intensywnie trenowałem, ale chyba za bardzo skupiałem się na dolnych partiach ciała. Muszę nieco zmodyfikować mój trening, ale też poprawić motocykl. Pierwsza runda pokazała jednak, że wszyscy możemy walczyć o wysokie pozycje.
 
Beniamin Bednarski (jaki plan zespołu na resztę maja?)
Zespół Global-tech Racing zadebiutował z bardzo mocnym akcentem. Przywieźliśmy z Poznania sporo pucharów i podczas pierwszej rundy WMMP zaliczyliśmy bardzo udany weekend, więc jestem bardzo zadowolony. Mimo problemów z motocyklem Adriana, w ten weekend zaczęliśmy iść w dobrym kierunku i liczymy na spore postępy w najbliższych tygodniach. Przed kolejnymi testami, które odbędą się na początku czerwca, będziemy ciężko pracować nad przygotowaniem maszyny na najwyższym poziomie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, chcielibyśmy wystartować w rundzie Pucharu FIM Superstock 1000 na włoskim torze Imola. Najpierw jednak czeka nas prezentacja zespołu, która odbędzie się w środę podczas targów Autostrada w Kielcach, gdzie Adrian da także pokaz wyczynowej jazdy stunterskiej. Kibice w Poznaniu przyjęli nas zespół bardzo ciepło i jestem przekonany, że podobnie będzie w Kielcach. Jeśli chodzi o mój debiut w pucharze Aprilii, to jestem bardzo zadowolony, ale też zmotywowany. O ile na początku podchodziłem do startów z zamiarem wyłącznie dobrej zabawy, pierwsza runda pokazała, że mogę jeszcze znacznie poprawić swoją jazdę i mam realne szanse awansować o kilka oczek w stawce. Cała nasza piątka będzie więc ciężko pracować przed kolejnymi wyścigami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również