Wiadomości z Sosnowca

Zbadaj się na 50. urodziny. Badania profilaktyczne w Sosnowcu

  • Dodano: 2023-08-22 09:30

W trosce o zdrowie mieszkańców Sosnowca władze miasta zapraszają do udziału w profilaktycznych badaniach zdrowotnych skierowanych do sosnowiczan, którzy w bieżącym, 2023 roku obchodzą swoje 50. urodziny.

Darmowe badania dla osób w wieku 50 lat

Badania są darmowe. Będzie można z nich skorzystać jednorazowo od 1 września 2023 do 31 grudnia 2023 w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu przy ul. Zegadłowicza 3 (budynek B – III piętro, Punkt Pobrań Diagnostyki Laboratorynej – tel. 32 4130346).

– Nie jest tajemnicą, że w pewnym wieku stajemy się bardziej narażeni na choroby, które bardzo dobrze znamy, ale tylko z opowieści. Wydaje nam się, że problemy ze zdrowiem nas nie dotyczą i będzie tak już zawsze. Powiedzmy sobie jednak szczerze, że jedynym sposobem na długie i zdrowe życie jest regularne badanie się, bo to szybka diagnoza i rozpoczęcie leczenia zwiększają nasze szanse na szybki powrót do zdrowia. Warto skorzystać z tego wyjątkowego prezentu – zachęca do badań Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Badania zdrowotne będzie można wykonać na podstawie okazanego dokumentu tożsamości potwierdzającego datę urodzenia oraz po złożeniu oświadczenia o zamieszkaniu na terenie Sosnowca.

– Z badań będzie można skorzystać przez siedem dni w tygodniu w godz. 8.30-18.00. Pacjent nie musi być na czczo, natomiast zaleca się zgłoszenie do badania po upływie dwóch godzin od ostatniego posiłku – wyjaśnia Aneta Kawka, prezes zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Sp. z o.o. w restrukturyzacji.

Ustalono, że zakres planowanych badań obejmie:

  • w przypadku kobiet badanie: CA – 125 marker nowotworu jajnika, CA – 19-9 marker nowotworu trzustki, HE – 4 marker nowotworu raka jajnika i CEA marker nowotworowy wątroby,
  • w przypadku mężczyzn badanie:  CA – 19-9 marker nowotworu trzustki, CEA marker nowotworowy wątroby i PSA wykrywanie raka prostaty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Sosnowiecki.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również